Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ sport.es

Sport: Ogłoszenie transferu Endricka nawet już w niedzielę

Joaquim Piera z katalońskiego Sportu, który jest bardzo dobrze poinformowany w sprawach futbolu w Ameryce Południowej, potwierdza, że Endrick podpisze umowę z Realem Madryt. Przedstawiamy jego informacje w tej sprawie.

Foto: Sport: Ogłoszenie transferu Endricka nawet już w niedzielę
Fot. Getty Images

Palmeiras zaakceptowało ofertę Królewskich, która dla samego klubu ma wynosić w ramach kwoty podstawowej oraz zmiennych za zrealizowane cele w sumie 40 milionów euro. Zostają do zamknięcia ostatnie szczegóły operacji, a porozumienie może zostać ogłoszone nawet już w niedzielę. 16-latek będzie mógł formalnie zostać piłkarzem Realu Madryt po ukończeniu 18 lat, czyli w lipcu 2024 roku.

Real Madryt na poważnie wszedł do rozmów w poprzednim tygodniu, próbując w ostatniej chwili przejąć piłkarza. Działacze Królewskich dostali zielone światło na negocjacje po tym, jak Florentino Pérez uznał, że transfer Erlinga Haalanda będzie w najbliższym okresie niemożliwy. Dziennikarz analizuje, że Los Blancos czekali na oferty rywali i następnie je przebijali także w przypadku Viníciusa Júniora czy Rodrygo Goesa.

Barcelona została poinformowana o ofercie Królewskich, ale nie tylko nie przebiła propozycji, a nawet nie weszła do kolejnych rozmów. Katalończycy skupiają się obecnie jedynie na odchudzeniu swoich kosztów, by zmieścić się w Finansowym Fair Play La Ligi i móc dokonać jakichkolwiek transferów w 2023 roku. Real Madryt bez opozycji Blaugrany szybko domknął porozumienie z rodziną piłkarza i wysłał swojego człowieka, by doszedł do porozumienia także z Palmeiras.

Barcelony nie było po prostu stać na wejście w walkę o Endricka, a tym bardziej przy sytuacji, w której atakujący mógłby ją wzmocnić najwcześniej dopiero za 1,5 roku, co było kluczowe dla decyzji o odpuszczeniu starań o tego piłkarza. Katalończycy nie zdecydowali się nawet na rozmowy o na przykład opóźnionej opłacie transferowej. Florentino wykorzystał także fakt, że PSG, które jako pierwsze składało formalne oferty za piłkarza, jest rozkojarzone mundialem w Katarze.

* * *

Piera utrzymuje, że Palmeiras otrzyma za nastolatka 40 milionów euro. Inne media zgodnie podają, że Real Madryt wyda w sumie na Endricka ponad 70 milionów euro w ramach kwoty transferowej, opłat dla pośredników oraz podatków. Napastnik pozostanie w Brazylii na cały sezon 2023 oraz pierwszą połowę sezonu 2024. Najwcześniej do Królewskich będzie mógł dołączyć w lipcu 2024 roku po ukończeniu 18 lat.

AKTUALIZACJA 15:47 ESPN oraz następnie Fabrizio Romano potwierdzają, że porozumienie jest pełne i pozostaje podpisać dokumenty, co ma nastąpić w tym miesiącu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!