Advertisement
Menu
/ marca.com

Asensio: To dla mnie ważny moment w karierze i nie dlatego, że mój kontrakt dobiega końca

Zawodnik Realu Madryt pojawił się na konferencji prasowej, która została zorganizowana dzień po meczu Hiszpanii z Kostaryką.

Foto: Asensio: To dla mnie ważny moment w karierze i nie dlatego, że mój kontrakt dobiega końca
Fot. Getty Images

– Odnalezienie się w systemie Lucho? Czuję się bardzo dobrze. Osobiście cieszę się z bramki i z tego, że mogę wnieść wiele do zespołu. Dostosowuję się do tego, o co prosi mnie Luis Enrique i jestem bardzo zadowolony z zaufania, jakim mnie obdarza.

– Gavi? Czasami zaskakujące jest to, co robi w wieku 18 lat. Obserwuję go na treningach, prezentuje świetny poziom i ma dużo pewności siebie. Dla osób postronnych może być zaskoczeniem, ale wiemy, co może nam dać w tym Pucharze Świata.

– To punkt zwrotny w mojej karierze? Puchar Świata jest zawsze ważny dla każdego zawodnika. Nie wiem, czy to punkt zwrotny, ale dla mnie to bardzo ważny moment. Puchar Świata jest co cztery lata i jest dla mnie wyjątkowy ze względu na wszystko, co przeszedłem i ze względu na to, jak wyjątkowa jest ta grupa. Nie dlatego, że mój kontrakt dobiega końca.

– Stan umysłu? Jest mi bardzo dobrze. Jestem gotowy na to wielkie wyzwanie. Trenuję ciężko i mocno, aby kiedy będę miał okazję, móc dać wszystko dla reprezentacji. Celem jest zajście jak najdalej.

– Przesłanie do młodzieży? Cóż, zarówno w chwaleniu, jak i krytykowaniu, każdy powinien mieć swoje zdanie. Jeśli chodzi o pochwały, nie można być zbyt euforycznym ani zbyt wyluzowanym.

– Złe chwile w przeszłości? Jest to mieszanka wielu rzeczy. Wsparcie rodziny… Mimo że jestem młody, od dawna jestem profesjonalistą i wiem, jak to jest. Analizuję sytuację i patrzę na siebie, żeby to, co jest na zewnątrz, nie miało na mnie wpływu. I podążam ścieżką, którą sobie wyznaczyłem, nie będąc hamowanym przez świat zewnętrzny.

– Gra w ataku? Od pierwszego dnia Luis Enrique powiedział mi, że mogę grać na kilku pozycjach. Gra jako „9” oznacza, że każdy musi szanować swoją przestrzeń, ponieważ gramy jako zespół w taki sposób, że wszyscy musimy być skoordynowani. I właśnie o to mnie prosi.

– Porażka Niemców? To silny zespół ze świetnymi zawodnikami. Mecz z nimi będzie trudny, bo grają bardzo dobry futbol. Traktujemy to poważnie, bo mogą wpakować nas w kłopoty. Postaramy się wygrać i zdobyć kolejne trzy punkty. Chcemy mieć pewność, że przejdziemy do fazy pucharowej. Co do Japonii, są bardzo zorganizowani i zdyscyplinowani.

– Klucz do sukcesu? Jest wiele rzeczy. To co nas najbardziej charakteryzuje to fakt, że jesteśmy zespołem. Jesteśmy wszyscy razem i gramy bardzo dobry futbol. Trener bardzo dobrze przekazuje nam pewne rzeczy. To jest właśnie klucz.

– Powołanie? Telefon od Luisa Enrique sprawił, że byłem bardzo podekscytowany. Miałem nadzieję, że będę tu obecny i skorzystałem z okazji. Byłem w stanie ciągle wracać i to sprawia, że czuję się bardzo dobrze.

– Krytyka? Jestem w dobrym momencie. Biorę to na siebie, a co do krytyki z przeszłości… Trzeba się uczyć zarówno ze złych, jak i dobrych opinii. Bardzo dojrzałem osobiście i zawodowo, i widać to, jeśli chodzi o grę. Mam nadzieję, że dalej tak będzie.

– Czego Luis Enrique wymaga od napastników? W obronie prosi nas o uważność, bo my napastnicy bronimy jako pierwsi. On nie chce, aby przeciwnicy mieli piłkę, a to zaczyna się od naszego pressingu.

– Czy jesteśmy faworytem? Wczorajszy mecz utwierdza nas i potwierdza, że musimy robić to, co robimy i dalej grać w ten sposób. Taki wynik daje nam dużo pewności siebie na to, co nas czeka.

– Miejsce w składzie? To trener decyduje i jak widzieliśmy wczoraj, zawodnik, który wchodzi jest gotowy. Jeśli będę musiał zacząć z ławki przeciwko Niemcom… Jeśli dostanę szansę, postaram się ją jak najlepiej wykorzystać.

– Wiadomość dla Balde? Grać tak, jak umie. Staraj się robić to, o co prosi nas trener, bez żadnej presji i że kontynuujemy tę linię.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!