Sensacyjna remontada Japonii!

Reprezentacja Niemiec powtórzyła wątpliwy wyczyn Argentyny i przegrała z dużo niżej notowanym rywalem 1:2, choć do przerwy prowadziła 1:0. Antonio Rüdiger rozegrał całe spotkanie.

Faworyt tego meczu mógł być tylko jeden. Zaskoczeniem były więc pierwsze minuty, gdy Japonia zdołała przeprowadzić bardzo szybki kontratak zakończony golem. Maeda, który pokonał Neuera, był jednak na wyraźnym spalonym, dlatego bramka nie mogła być uznana. Niemcy dość długo szukali rytmu i wreszcie go znaleźli, czego dowodem była ładna akcja Kimmicha i Rauma, zakończona faulem na tym ostatnim i podyktowaniem rzutu karnego.

Gündoğan bez problemu pokonał japońskiego bramkarza i wydawało się, że nie ma szans na sensację. Niemcy byli jednak niesłychanie nieskuteczni, dlatego Japończycy zwietrzyli swoją szansę. W ciągu dziewięciu minut zdobyli dwie bramki i znaleźli się na prowadzeniu. W końcówce bardzo dobrze bronili i ostatecznie rezerwowi – Goretzka, Hofmann, Götze, Füllkrug i Moukoko – nie byli w stanie wpłynąć na zmianę wyniku. To kolejna wielka sensacja na Mistrzostwach Świata w Katarze. W następnej kolejce Niemcy zmierzą się z Hiszpanią i to będzie dla nich mecz o życie.

Całe spotkanie rozegrał dziś Antonio Rüdiger, który zanotował dość dobry występ. To nie on zawinił przy golach dla Japonii i świetnie radził sobie w powietrzu. W pierwszej połowie na boisku widzieliśmy także Takefusę Kubo, jednak pomocnik Realu Sociedad zaliczył bardzo słaby występ i został zmieniony już w przerwie.

Niemcy – Japonia 1:2 (1:0)
1:0 Gündoğan 33' (rzut karny)