Królewskie robią swoje

W meczu 7. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt pokonały na Estadio Alfredo Di Stéfano Sevillę 2:0. Bramki dla Las Blancas zdobyły Rocío i Caroline Weir.

W pierwszej połowie meczu rozgrywanego w Valdebebas goli nie oglądaliśmy, choć Las Blancas zaczęły mocno i dominowały z piłką na połowie Andaluzyjek. Na wyróżnienie zasługują sytuacje Weir, która w 28. minucie próbowała zaskoczyć Sullastres lobem zza pola karnego, oraz Lucíi, której mocny strzał z dystansu w 36. minucie minimalnie minął światło bramki. Z biegiem czasu Sevilla zaczęła się budzić, jednak nie zdołała oddać choćby jednego celnego strzału.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił aż do momentu dokonania pierwszych zmian przez Alberto Torila, po których przyszedł pierwszy gol dla Królewskich. W 65. minucie gry po rzucie rożnym wykonywanym przez Teresę gola zdobyła Rocío, która wygrała pozycję w polu karnym i strzałem głową pokonała Sullastres. Chwilę później Las Blancas mogły podwoić swoje prowadzenie, ale Merida wybiła z linii bramkowej strzał Weir. W 77. minucie piłkarki Sevilli były bliskie wyrównania, jednak sytuację sam na sam z Martín-Prieto wybroniła Misa.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się minimalnym zwycięstwem piłkarek Realu Madryt, to w 5. minucie doliczonego czasu gry mocnym i precyzyjnym uderzeniem z narożnika pola karnego popisała się Weir, która ustaliła wynik spotkania na 2:0.

Tym samym Królewskie odnoszą czwarte zwycięstwo w piątym meczu Ligi F w bieżącym sezonie. Podopieczne Alberto Torila plasują się na drugim miejscu w tabeli ze stratą 5 punktów do Barcelony, która rozegrała jeden mecz więcej. Królewskie odrobią ligowe zaległości już w najbliższy czwartek, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Villarrealem.

Real Madryt – Sevilla 2:0 (0:0)