REKLAMA
REKLAMA

Goleada w Valdebebas

W meczu 5. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt rozgromiły Deportivo Alavés aż 7:1, choć do przerwy przegrywały 0:1. Hat-trickiem popisała się Esther, dublet zanotowała Weir, jedno trafienie dołożyła Møller, a Ohale wpakowała piłkę do własnej bramki.
REKLAMA
REKLAMA
Goleada w Valdebebas
Fot. realmadrid.com

Las Blancas od pierwszych minut były stroną przeważającą, potrafiły utrzymać się przy piłce i podejść pod pole karne Deportivo Alavés, jednak brakowało im konkretów w fazie finalizacji, czego nie można powiedzieć o przyjezdnych. W 22. minucie po wrzutce ze stałego fragmentu z dość sporej odległości piłkę głową do bramki Misy skierowała Camila Sáez i niespodziewanie Las Gloriosas objęły prowadzenie. Królewskie rzuciły się do odrabiania strat, by złapać Baskijki jeszcze przed przerwą. W 40. minucie bliska pokonania Jany była Athenea, a dwie minuty później bramkarka Deportivo obroniła strzał Teresy. Do przerwy Królewskie przegrywały więc 0:1 

Po zmianie stron mecz przebiegał według scenariusza z pierwszej połowy z tą różnicą, że naciski Las Blancas wreszcie przyniosły wymierne efekty i gospodynie w 5 minut potrafiły odmienić losy spotkania. Pierwsza bramka dla Realu Madryt padła w 53. minucie po strzale Athenei, po którym piłkę odbiła się od Ohale i wtoczyła się do bramki Jany. W 57. minucie Caroline Weir dała Królewskim prowadzenie, a po minucie miała już na swoim koncie dublet i podopieczne Alberto Torila prowadziły już 3:1. 

Piłkarki Realu Madryt nie spoczęły na laurach i szukały kolejnych goli. W 68. minucie na boisku pojawiła się Esther, która po 13 minutach gry mogła pochwalić się hat-trickiem, a w 85. minucie Møller trafiła na 7:1 i ustaliła wynik spotkania. 

REKLAMA
REKLAMA

Tym samym Królewskie pozostają niepokonane i mogą pochwalić się fantastycznym bilansem siedmiu zwycięstw w siedmiu spotkaniach tego sezonu. Las Blancas plasują się obecnie na trzeciej pozycji w tabeli Ligi F i do liderującej Barcelony tracą trzy punkty przy jednym meczu rozegranym mniej. 

Real Madryt – Deportivo Alavés 7:1 (0:1)
0:1 Sáez 22'
1:1 Ohale 53' (gol samobójczy)
2:1 Weir 57'
3:1 Weir 58'
4:1 Esther 72'
5:1 Esther 73'
6:1 Esther 81'
7:1 Møller 85'

Real Madryt: Misa, Rocío (Claudia F., 74’), Ivana, Lucía, Svava, Teresa, M. Oroz (Zornoza, 59’), Weir, Nahikari (Esther, 68’), Feller (Olga, 59’) i Athenea.
Deportivo Alavés: Jana, C. Auñon, Ohale, Sáez, Garazi, Gema, Míriam, Aby Manou (Ito, 57’), Carla Morera (Errasti, 74’), Ane (Armengol, 74’) i Carrillo (Chamorro, 57’).

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

REKLAMA