7. kolejka: Barcelona wskakuje na fotel lidera

Real Madryt stracił punkty i oddał pozycję lidera tabeli na rzecz Barcelony, która prowadzi ze względu na lepszy bilans bramkowy.

Po porażce Betisu z Celtą przyszedł czas na dwa ostatnie niedzielne mecze w Primera División. Girona i Real Sociedad stworzyły naprawdę fantastyczny spektakl, którego ozdobą było przepiękne uderzenie Rodrigo Riquelme. Ostatecznie na Montilivi zobaczyliśmy aż osiem trafień, ale lepsi okazali się Baskowie, wygrywając 5:3. Warto zauważyć, że gola i asystę zanotował niedawny zawodnik Realu Madryt, Takefusa Kubo, a sam Real Sociedad nadrobił stracony niedawno dystans do czołówki.

Dużo gorzej dla sympatyków Realu Madryt miały się sprawy na Santiago Bernabéu. Królewscy zdecydowanie nie mieli pomysłu na rozerwanie defensywy Osasuny, która broniła się bardzo głęboko. Dopiero pod koniec pierwszej połowy, dzięki dośrodkowaniu Viníciusa, które ostatecznie okazało się centrostrzałem, Los Blancos wyszli na prowadzenie. Na początku drugiej połowy jednak po pięknym i intuicyjnym strzale głową goście wyrównali stan meczu. W samej końcówce rzut karny zmarnował Karim Benzema, a Osasuna, mimo gry w osłabieniu po czerwonej kartce, dowiozła remis.