Pewne zwycięstwo, debiut Hugo Gonzáleza

W 2. kolejce Ligi Endesa Real Madryt wysoko pokonał Obradoiro. Królewscy szybko objęli prowadzenie i kontrolowali spotkanie.

Koszykarze Realu Madryt zgodnie z wszelkimi przewidywaniami wysoko pokonali Obradoiro. Galisyjczycy nie byli w stanie stawić czoła Królewskich i dosyć szybko stracili kontakt z gospodarzami. Kolejny znakomity występ zaliczył Džanan Musa, który prezentuje równą formę od samego początku sezonu. W końcówce spotkania na parkiecie pojawił się Hugo González. Dla urodzonego w 2006 roku zawodnika był to oficjalny debiut w pierwszej drużynie. Wcześniej znalazł się już w kadrze na starcie z Gironą, ale wtedy Mateo nie posłał go na boisko.

Léo Westermann jako pierwszy zdobył punkty w tym meczu i przez niecałą minutę Obradoiro znajdowało się na prowadzeniu. Później Galisyjczycy oglądali już tylko plecy Realu Madryt. Królewscy mieli zdecydowaną przewagę pod tablicami i byli znacznie skuteczniejsi w ofensywie. Świetnie blisko kosza spisywał się Poirier, który w tej części zdobył 8 punktów. Po 10 minutach przewaga gospodarzy wynosiła 15 oczek (27:12).

Druga kwarta przyniosła słabszą grę madrytczyków. Przede wszystkim brakowało skuteczności. Żaden z sześciu rzutów za trzy punkty nie trafił do kosza. Akcje bliżej tablicy również nie przynosiły takich efektów jak w pierwszej części. Mimo wszystko przewaga w żadnym momencie nie spadła poniżej 10 punktów i Królewscy byli w stanie nawet ją powiększyć (42:25).

Po zmianie stron mecz dalej przebiegał całkowicie pod kontrolą Realu Madryt, ale trzecia kwarta była najatrakcyjniejsza dla widzów. Wiele ofensywnych akcji kończyło się punktami. Podopieczni Mateo byli skuteczni, jednak w defensywie pozwalali rywalom na całkiem sporo. Obradoiro wykorzystywało wolne miejsce i świetnie rzucało z dystansu, chociaż w żadnym momencie nie zagrażali gospodarzom (68:55).

Ostatnia kwarta również obfitowała w punkty. Większą swobodę wykorzystał Musa. Bośniak trzykrotnie trafił za trzy punkty i łącznie uzbierał 14 oczek w tej części. To pozwoliło mu na zgarnięcie wyróżnienia dla najlepszego gracza meczu. Duża przewaga sprawiła, że w ostatnich minutach Mateo posłał na boisko Ndiaye i Hugo Gonzáleza. Królewscy po raz drugi wygrali w lidze i dalej mają na koncie komplet zwycięstw w tym sezonie.

93 – Real Madryt (27+15+26+25): Causeur (8), Rodríguez (6), Deck (6), Tavares (10), Yabusele (11), Hugo González (4), Hezonja (4), Poirier (14), Cornelie (3), Llull (5), Ndiaye (0), Musa (22).

79 – Obradoiro (12+13+30+24): Bender (19), Paige (2), Westermann (10), Walker (2), Guerrero (4), Vicedo (8), Thomas Scrubb (13), Zurbriggen (2), Blaževič (9), Philip Scrubb (6), Muñoz (4), Suárez (0).