Węgrzy wygrali w Niemczech

Niemcy z Antonio Rüdigerem w składzie przegrali u siebie z Węgrami, ale zapewnili sobie utrzymanie w Lidze Narodów A. Stoper Królewskich obejrzał żółtą kartkę, która wyklucza go z poniedziałkowego meczu z Anglią.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, a ich śmiałe ataki podsumował gol z rożnego, w którym Ádám Szalai uprzedził Müllera na pierwszym słupku i sytuacyjnym strzałem zewnętrzną częścią stopy po długim słupku pokonał Ter Stegena, który miał piłkę poza swoim zasięgiem. Niemcy po tej bramce przejęli kontrolę, ale długo nie zbliżali się do pola karnego rywali. To Węgrzy byli bliżej drugiego gola, ale Ter Stegen wybronił strzał Gazdaka w sytuacji sam na sam. Gospodarze pierwszą i jedyną groźną akcję pierwszej połowy przeprowadzili dopiero w 39. minucie, gdy Müller główkował po dośrodkowaniu Rauma.

Niemcy na drugą połowę zmienili ustawienie i zaczęli od świetnej okazji Sané, którego uderzenie obronił Gulácsi. Gospodarze tworzyli coraz większe zagrożenie, strzelając nieuznanego gola po spalonym i tworząc kolejną doskonałą sytuację Wernerowi. Goście mieli swoje dwie okazje po kontrach, ale piłka zatrzymywała się na Ter Stegenie. Niemcy naciskali do samego końca i Węgrzy wybijali nawet piłkę sprzed linii po błędzie swojego bramkarza, ale ostatecznie wynik się nie zmienił. Trudno powiedzieć, że poza strzałami z dystansu gospodarze mieli klarowne okazje do zdobycia bramki.

Antonio Rüdiger zagrał w pierwszej połowie jako lewy stoper w czwórce obrońców, a w drugiej jako lewy stoper w trójce środkowych defensorów i był wyraźnym liderem defensywny. Gracz Królewskich wygrał kilka pojedynków w stykowych sytuacjach, ratując swoją drużynę. W ataku oddał jeden zablokowany strzał z dystansu, nie angażując się zbytnio w rozgrywanie poza wyprowadzaniem akcji na swojej połowie.

Co najważniejsze, Rüdiger w samej końcówce faulem przerwał kontrę Węgrów i obejrzał żółtą kartkę, która zawiesza go na ostatni mecz fazy grupowej Ligi Narodów z Anglikami. Można więc spodziewać się, że na starcie tygodnia obrońca będzie już do pełnej dyspozycji Carlo Ancelottiego.

Niemcy – Węgry 0:1 (0:1)
0:1 Ádám Szalai 17' (asysta: Szoboszlai)

Niemcy: Ter Stegen; Hofmann, Süle, Rüdiger, Raum; Kimmich, Gündoğan (69', Musiala); Gnabry (46', Kehrer), Sané, Müller (85', Nmecha); Werner (69', Havertz)
Węgry: Gulácsi; Lang, Orbán, Attila Szalai; Fiola, Schafer, Nagy (78', Styles), Kerkez; Gazdag (67', Kleinheisler), Szoboszlai (85', Négo) i Ádám Szalai (67', Ádám)

W drugim meczu tej grupy Włosi wygrali u siebie z Anglią 1:0. Oznacza to, że do Ligi B spadają Anglicy, a utrzymanie zapewnili sobie Niemcy. W poniedziałek o awans do Final Four zagrają Węgry z Włochami.