Chorwacja wygrywa w meczu o pozycję lidera

Chorwacja pokonała Danię 2:1 i przeskoczyła ją w tabeli. Teraz zależy całkowicie od siebie w ostatniej kolejce, w której zmierzy się z Austrią.

Chorwacja pokonała Danię 2:1 w meczu o pierwsze miejsce w grupie 1. Przed spotkaniem w lepszej sytuacji znajdowali się Duńczycy, którym do utrzymania pozycji lidera wystarczał remis. Chorwaci zdołali jednak wygrać i w ostatniej kolejce to oni będą rozdawali karty. W dzisiejszym spotkaniu o wyniku zdecydowały strzały z dystansu. Wszystkie bramki zostały zdobyte w ten sposób. Luka Modrić rozegrał pełne 93 minuty i był jednym z najjaśniejszych punktów zespołu. To przez niego przechodziła większość akcji zespołu, a do tego Luka zapisał na koncie trzy kluczowe podania.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale pierwszy kwadrans spotkania należał do Chorwatów. Duńczycy przetrwali ten moment i później stopniowo zaczęli przejmować inicjatywę. Brakowało przy tym okazji. Kovačić posłał piłkę nad poprzeczką. Swoją szansę po drugiej stronie boiska zmarnował też Wass. Im bliżej było przerwy, tym więcej do powiedzenia mieli goście. Najlepszą sytuację stworzyli sobie w 39. minucie, kiedy uderzał Eriksen, lecz Livaković popisał się dobrą obroną.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla Chorwacji. Sosa wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie strzałem w stylu Toniego Kroosa. Ten gol dodał skrzydeł gospodarzom i wydawało się, że zdołają podwyższyć prowadzenie. Piłka przez większość czasu znajdowała się na połowie Duńczyków. Defensywa Chorwacji popełniła jednak jeden błąd, który goście bezlitośnie wykorzystali. Pięknym trafieniem popisał się Eriksen. Zlatko Dalić zareagował na stratę gola wprowadzeniem Majera i to był strzał w dziesiątkę, ponieważ zawodnik Rennes chwilę później wpisał się na listę strzelców. Później Chorwacja kontrolowała spotkanie, a schodzący w doliczonym czasie gry Modrić dostał od kibiców owację na stojąco.

Chorwacja – Dania 2:1 (0:0)