Kontuzja Alaby w meczu Francji z Austrią

Francja pokonała Austrię w meczu Ligi Narodów, w którym zobaczyliśmy trzech piłkarzy Realu Madryt. Najważniejszą informacją jest jednak potencjalna kontuzja Davida Alaby.

Francuzi podejmowali Austrię, chcąc pokazać tym zgrupowaniem, że obecna sytuacja w grupie Ligi Narodów jest tylko wypadkiem przy pracy i że są w stu procentach gotowi do mundialu i rywalizacji w Katarze. Od samego początku to oni dominowali, a szczególny udział w tym miał, co warto zaznaczyć, Aurelién Tchouaméni. Pomocnik Królewskich fantastycznie spisywał się w odbiorze, zamykając rywalom drogę do bramki Maignana, a do tego był bliski nawet przepięknego gola, gdy uderzał przewrotką, ale jego strzał wylądował na poprzeczce.

Z powodu kontuzji z boiska musiał zejść Jules Koundé, którego miejsce zajął Saliba. Do końca pierwszej połowy Austria dość dobrze się broniła, a gospodarze nie byli w stanie tej defensywy sforsować. Druga połowa dość szybko rozpoczęła się od trafienia dla gospodarzy. Kylian Mbappé wygrał przebitkę z jednym rywalem, minął drugiego i bardzo mocnym strzałem pokonał golkipera rywali. Niecałe dziesięć minut później było już 2:0, gdy prawą nogą dośrodkował Griezmann, a z wielką siłą na tę piłkę poszedł Giroud, pięknym strzałem głową trafiając do siatki.

Od tego momentu Francuzi nieco spuścili z tonu i dociągnęli do końca spotkania bez szczególnego szarpania. Niezwykle ważną informacją jest jednak fakt, że boisko opuścił David Alaba. Obrońca Królewskich najpierw usiadł na murawie i chwilę się z niej nie podnosił. Przy zmianie jednak wstał i truchtem zbiegł z boiska, więc być może jego potencjalny uraz nie będzie zbyt groźny.

Francja – Austria 2:0 (0:0)
1:0 Mbappé 56' (asysta: Giroud)
2:0 Giroud 65' (asysta: Griezmann)

Francja: Maignan (46' Areola); Koundé (23' Saliba), Varane, Badiashile; Clauss, Tchouaméni, Fofana, Mendy; Griezmann (78' Dembélé); Giroud (78' Nkunku), Mbappé.

Austria: Pentz; Trimmel, Lienhart, Alaba (69' Posch), Wöber; Sabitzer (69' Schmid), Schlager, Seiwald, Weimann (50' Ljubicić); Arnautović (64' Gregoritsch), Onisiwo (64' Baumgartner).