Liga Mistrzyń na wyciągnięcie ręki

W pierwszym meczu ostatniej rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzyń piłkarki Realu Madryt pewnie pokonały Rosenborg BK Kvinner w Trondheim 3:0. Dubletem popisała się Caroline Weir, a jedno trafienie dołożyła Athenea del Castillo.

Obie drużyny rozpoczęły mecz z dużą intensywnością, co przełożyło się na kilka sytuacji podbramkowych w pierwszych 10 minutach. Pierwsza próba należała do Athenei, która uderzała zza pola bramkowego, jednak jej strzał wybroniła Christensen. Chwilę później bliska otwarcia wyniku była Esther, która uderzyła wysoko ponad bramką. Las Blancas dopięły swego w 14. minucie, kiedy po podaniu Athenei fantastycznym strzałem zza pola karnego w samo okienko popisała się Caroline Weir. Królewskie zaczęły coraz bardziej dominować i po nieco ponad pół godzinie gry podwoiły swoją przewagę. W roli głównej wystąpiła ponownie Athenea, która przedryblowała dwie defensorki w narożniku pola karnego i sprytnym strzałem po krótkim słupku zdobyła bramkę na 2:0. Tuż przed przerwą bliskie strzelenia gola kontaktowego były gospodynie, ale piękną interwencją popisała się Misa.

Po zamianie stron piłkarki Realu Madryt nie spoczęły na laurach i szukały powiększenia swojego prowadzenia. 6 minut po wznowieniu gry w drugiej połowie piłkę w pole karne Rosenborga posłała Athenea, futbolówkę świetnie opanowała Weir, która znalazła się w sytuacji sam na sam i z bliskiej odległości ustrzeliła swój pierwszy dublet w barwach Królewskich. Norweżki szukały gola honorowego, który pozwoliłby im wrócić do meczu, jednak dobra postawa drużyny Alberto Torila w defensywie nie pozwoliła na tworzenie większego zagrożenia pod bramką Misy.

Las Blancas potwierdziły swoją wysoką dyspozycję z początku sezonu i pewnie pokonały Rosenborg BK Kvinner. Spotkanie rewanżowe, w którym podopieczne Alberto Torila będą chciały przypieczętować awans do grona 16 najlepszych drużyn Europy, odbędzie się równo za tydzień, w środę 28 września o godzinie 20:00, na Estadio Alfredo Di Stéfano.

Rosenborg BK Kvinner – Real Madryt 0:3 (0:2)