Oceny zawodników po meczu z Mallorcą

Real Madryt wygrał u siebie z Mallorcą 4:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

W pierwszej minucie spotkania zaliczył jedyną interwencję, która nie należała do najtrudniejszych. Przy golu dla Mallorki być może mógł wyjść do dośrodkowania, jednak dogranie Kang-Ina Lee było bardzo dobre. W przypadku wątpliwości rozsądniej było zostać na linii. Na pewno to nie Thibaut jest głównym odpowiedzialnym za utratę tego gola.

17. Lucas Vázquez

Nie stwarzał zbyt dużego zagrożenia w ofensywie, gdzie miał problem z dobrym dośrodkowaniem. Był za to blisko trafienia w drugiej połowie, gdy piłka po jego technicznym uderzeniu przeleciała obok bramki. Zszedł z kontuzją i możliwe, że wypadnie z gry na dłużej.

22. Rüdiger

Zastąpił w jedenastce Militão i nie była to zmiana na gorsze. W dość prosty sposób rozgrywał piłkę, ale wisienką na torcie był z pewnością dla niego gol w pierwszym meczu na Bernabéu w roli zawodnika pierwszego składu Realu Madryt.

4. Alaba

Przez większość meczu grał na środku obrony, ale gdy Real szukał drugiego gola, przeszedł na lewą stronę defensywy. Zagrał solidny mecz, jednak obyło się bez wzlotów i upadków. Po jego przejściu na lewą stronę Real w jeszcze lepszy sposób potrafił skorzystać z tej flanki.

23. Mendy

Nie był zbyt efektywny w ataku i tak wczesna zmiana nie może dziwić. Nie najlepiej zachował się też przy golu, gdy Muriqi bardzo łatwo go przepchnął, jednak z pewnością to nie Mendy powinien w ogóle odpowiadać za strefę, w której poruszał się świetnie grający głową Kosowianin.

8. Kroos

Zagrał na pozycji cofniętego pomocnika, a w obliczu głęboko cofniętej obrony rywala wyglądał tak, jakby czuł się tam bardzo komfortowo. Zdecydowanie najczęściej piłka przechodziła właśnie przez niego. W pierwszej połowie świetnie odnalazł długim podaniem Valverde, ale chwilę później Rodrygo uderzył za słabo. W doliczonym czasie gry Toni zaliczył asystę i wreszcie zrobił to po bardzo dobrze wykonanym stałym fragmencie gry.

15. Valverde

Nie zaczął tego meczu perfekcyjnie, pojawiały się straty, złe decyzje czy faul, po którym padł gol dla Mallorki. Jest jednak za co go chwalić. Fantastyczny rajd dał Realowi względny spokój w przerwie, a o tym golu będziemy pamiętać bardzo długo. Świetne wejście środkiem boiska i jeszcze lepsze uderzenie gorszą (?!) nogą. Oby wchodziły jeszcze częściej.

19. Ceballos

Ryzykował częściej niż Kroos i próbował pojedynkować się z rywalami, co często wychodziło po jego myśli. Skończył mecz z asystą, przy której tak naprawdę wystarczyło podać do najbliżej ustawionego Valverde. Zanotował dobre spotkanie, choć zszedł przy wyniku 1:1. Warto też docenić jego waleczność, ponieważ nawet gdy przytrafiła mu się strata natychmiast rozpoczynał pressing, co sprawiało duże problemy graczom Mallorki.

21. Rodrygo

W pierwszej połowie niewiele mu wychodziło. Miał świetną szansę po dość przypadkowym zgraniu Valverde, ale uderzył zbyt lekko. Po przejściu na środek ataku pokazał się ze świetnej strony. Dwa razy doskonale zabrał się z piłką – raz podał do Viníciusa i zaliczył asystę, a raz sam wykończył akcję.

20. Vinícius

Tak jak Rodrygo nie od razu wszedł na swój optymalny poziom. Zaliczył wczoraj aż 21 strat, jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że przeciwko tak grającemu rywalowi trzeba szukać pojedynków i liczyć się z konsekwencjami. Walczył i w obronie, i w ataku, a wykończenie przy golu na 2:1 było perfekcyjne. Później pokazał zawodnikom Mallorki, że w piłce nożnej chodzi rzeczywiście o piłkę, a nie o korki w kostkach.

7. Hazard

Po spotkaniu z Glasgow wywalczył sobie przynajmniej tyle, że nikt nie twierdził „teraz albo nigdy” przed wczorajszym meczem. Hazard nie spisał się jednak dobrze. Był stłamszony w gąszczu obrońców Mallorki, nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Rajkovicia. Oczekujemy od niego o wiele, wiele więcej.

6. Nacho

W ciągu 35 minut niemal wszystkie jego zagrania były udane. Nie miał oczywiście wiele roboty, ponieważ po jego wejściu Mallorca niemal nie atakowała.

10. Modrić

Nie mógł odpocząć i wszedł za Ceballosa, gdy Real szukał drugiego gola. Tym razem to nie chorwacki geniusz był głównym architektem zwycięstwa. Brylowali inni, choć on rzecz jasna nie zaliczył słabego meczu. Był to jednak występ bez większej historii.