Solidny występ Gili, pierwszy mecz Casemiro od początku

Kilka klubów zainaugurowało w tym tygodniu fazę grupową europejskich rozgrywek. Nie wszyscy mogą być jednak zadowoleni ze swoich występów.

Wypożyczony

Brahim Díaz (AC Milan)
Hiszpan pojawił się na murawie Red Bull Arena w 70. minucie. Wziął udział w dwóch ciekawych akcjach. Gdyby w 84. minucie szybciej zareagował w polu karnym, mógłby zdobyć bramkę po podaniu Divocka Origiego. Z kolei w ostatniej akcji meczu to po jego odegraniu przed szesnastką Rafael Leão po rykoszecie uderzył w słupek. Poza tym Brahim nie wyróżnił się niczym więcej i raczej nie zapewnił sobie tym występem pewnego powrotu do wyjściowej jedenastki.
Ocena WhoScored: 5,8/10
Ocena SofaScore: 6,2/10

Odeszli latem tego roku

Casemiro (Manchester United)
Spotkanie z Realem Sociedad było jego pierwszym w pierwszym składzie, jeśli chodzi o barwy Manchesteru United. Choć same Czerwone Diabły zagrały bardzo słabe spotkanie, trzeba powiedzieć, że sam Casemiro spisał się nienajgorzej. Rozegrał pełne 90 minut, zanotował jedno kluczowe podanie, trzykrotnie uderzał na bramkę Remiro, a do tego zanotował trzy odbiory. Bardzo dobrze rozgrywał piłkę, ale mimo to, po bardzo kontrowersyjnym rzucie karnym, Real Sociedad wygrał 1:0.
Ocena Marki: 1/3
Ocena WhoScored: 6,7/10
Ocena SofaScore: 7,3/10

Isco (Sevilla FC)
Sevilla w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów została zdemolowana przez Manchester City 0:4. Isco wedle zamysłu Julena Lopeteguiego miał odgrywać w tym spotkaniu rolę fałszywej dziewiątki, ale spisał się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Był niewidoczny i przygaszony. Nie wykreował ani jednej sytuacji, nie oddał ani jednego strzału na bramkę. Zszedł z boiska w 78. minucie i zmienił go Adnan Januzaj.
Ocena WhoScored: 5,9/10

Luka Jović (ACF Fiorentina)
Przeciwnikiem Fiorentiny w Lidze Konferencji była w czwartek Rigas Futbola Skola. Serb rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych i na boisku pojawił się dopiero w 55. minucie. Oddał łącznie trzy strzały, z czego jeden celny. Nie rozegrał złego spotkania, choć w starciu z takim rywalem można wymagać od niego zdecydowanie więcej. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.
Ocena SofaScore: 6,8/10

Marcelo (Olympiakos SFP)
W poniedziałek Marcelo został zaprezentowany w nowym klubie, ale nie znalazł się w kadrze na wyjazdowy mecz Ligi Europy z Nantes. Olympiakos przegrał 1:2.

Mario Gila (Lazio)
Jego zespół wygrał z Feyenoordem w Lidze Europy 4:2, a środkowy obrońca zagrał cały mecz. Dobrze się spisał, zaliczył najwięcej (6) interwencji z całego zespołu, dobrze też wyprowadzał piłkę do przodu (83 celne podania, najwięcej ze wszystkich piłkarzy na boisku, 95% celności). Zaliczył też 6 udanych długich zagrań na 6 prób. W defensywie obyło się bez poważnych błędów, przy golach dla Holendrów nie można go w żaden sposób winić.
Ocena WhoScored: 6,7/10
Ocena SofaScore: 7,1/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
Real Sociedad rozpoczął swoją przygodę z Ligą Europy od wyjazdowego starcia z Manchesterem United. Japończyk miał przed sobą niemałe wyzwanie i trzeba przyznać, że rozegrał całkiem solidne spotkanie. Był aktywny, oddał jeden strzał na bramkę rywala, a dodatkowo zanotował dwa kluczowe podania oraz dwa wygrane pojedynki. Pomocnik opuścił boisko w 78. minucie, a Real Sociedad wygrał na Old Trafford 1:0.