Oceny zawodników po meczu z Eintrachtem

Real Madryt wygrał w Helsinkach z Eintrachtem Frankfurt 2:0 i sięgnął po Superpuchar Europy. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Zawodnicy Eintrachtu nie byli w stanie go zaskoczyć. Zaczął od interwencji po strzale Lindstrøma, który i tak był na spalonym, ale później był drużynie dużo bardziej potrzebny. Świetnie poradził sobie przede wszystkim z uderzeniem Kamady w sytuacji sam na sam, ale obronił też dwa strzały Knauffa.

2. Carvajal

Sporo czasu spędził na połowie rywala, jednak nie zapędzał się zbyt często w okolice pola karnego czy linii końcowej. Skupił się na rozegraniu piłki i blokowaniu ataków przeciwnika, co dobrze mu wychodziło. Toczył zacięte pojedynki z Lenzem, często na granicy przepisów. Dobrze wyglądał pod względem fizycznym i dołożył swoją cegiełkę do triumfu.

3. Militão

Wszedł na bardzo wysokie obroty. W przynajmniej dwóch sytuacjach zatrzymał zawodników Eintrachtu w kluczowych momentach, kiedy świetnie asekurował kolegów, którzy narobili kłopotów. Zaliczył aż 10 interwencji – więcej miał tylko Casemiro.

4. Alaba

Za grę w ofensywie należy mu się ogromny plus, przede wszyskim za trafienie, które bardzo ułatwiło Królewskim grę w dalszej części meczu. W obronie było kilka błędów czy pojedynczych zachowań, w których powinien był zachować się lepiej. Na szczęście nie wiązało się to ze stratą gola.

23. Mendy

Gdybyśmy mieli wybrać zawodnika, który mógł mieć największe problemy z koncentracją, wskazalibyśmy prawdopodobnie własnie na niego. Sytuacja sam na sam Kamady wzięła się właśnie z jego straty, po której próbował sędziować i domagał się odgwizdania przewinienia. Czasem sam utrudniał sobie życie złymi decyzjami.

14. Casemiro

Dobrze wszedł w mecz, gdy bardzo dobrze się ustawiał i pomagał Realowi w odzyskiwaniu piłki na połowie Eintrachtu. Nie notował prostych strat w środku, starał się robić to, co umie najlepiej, czyli pomagać w obronie (aż 13 interwencji, najwięcej na boisku). Do tego dołożył przytomną asystę przy pierwszym trafieniu. Zagrał o dwie klasy lepiej niż podczas meczów towarzyskich w Stanach Zjednoczonych.

10. Modrić

Nie był to jego spektakl. Nie zagrał słabego spotkania, jednak inni zawodnicy byli bardziej widoczni i pomocni. W pierwszej połowie ograniczył się do dość standardowych zagrań, w drugiej jego błysk widzieliśmy tylko przez chwilę.

8. Kroos

Jego przerzuty huśtały defensywą Eintrachtu, który był zmuszony biegać za piłką. Toni był mocno zaangażowany w obronę (6 interwencji, 3. wynik w drużynie po Casemiro i Militão). Zaliczył też trzy podania kluczowe, ale żadne z nich nie skończyło się asystą.

15. Valverde

Ponownie zagrał na prawym skrzydle, ale w zależności od potrzeby drużyny potrafił pełnić funkcję bocznego obrońcy, środkowego pomocnika czy napastnika. Standardowo wszędzie było go dużo, choć trochę szkoda, że w kluczowej sytuacji szukał Benzemy zamiast spróbować samemu pokonać Trappa. Poza jedną stratą blisko swojego pola karnego niemal wszystkie jego zagrania były udane.

20. Vinícius

Regularnie przegrywał pojedynki z obrońcami Eintrachtu, ale i tak skończył mecz z asystą. Sam też miał dobre okazje do strzelenia gola, ale na drodze stawali albo wybijający z linii bramkowej obrońca, albo dobrze interweniujący bramkarz. W drugiej połowie dołożył jednak asystę, a później mógł cieszyć się z kolejnego pucharu w barwach Realu. Mimo takiego sobie występu może być zadowolony z efektu końcowego.

9. Benzema

Tak jak Vinícius on także zrobił swoje. Wykorzystał podanie Brazylijczyka i pokonał Trappa mocnym uderzeniem. Mógł mieć na koncie więcej trafień, choćby sytuację po podaniu Kroosa mógł wykończyć w lepszy sposób. Zdobył pierwsze trofeum w roli pierwszego kapitana Realu Madryt. A już niedługo pierwsze wielkie wyróżnienie indywidualne…