Remis Castilli w trzecim sparingu

Castilla zremisowała z Realem Unión, chociaż pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Podopieczni Raúla byli blisko zdobycia zwycięskiej bramki.

Castilla rozegrała trzeci sparing w okresie przygotowawczym. Tym razem zremisowała 1:1 z Realem Unión, czyli rywalem z tego samego szczebla rozgrywek, chociaż Baskowie trafili do innej grupy niż rezerwy Realu Madryt. Podopieczni Raúla zostawili po sobie dobre wrażenie i tylko świetna postawa bramkarzy rywali sprawiła, że nie udało się odnieść zwycięstwa. To spotkanie odbywało się w miasteczku Guarnizo, ponieważ tamtejszy klub świętuje stulecie istnienia.

Castilla znakomicie rozpoczęła to spotkanie, bo już w 7. minucie Bruno Iglesias wpakował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik miał okazję podwyższyć prowadzenie kilkanaście minut później. Dobrze uderzał z rzutu wolnego, ale Irazusta popisał się efektowną interwencją. Swoją szansę miał również Real Unión, jednak w ostatniej chwili uderzenie zostało skutecznie zablokowane przez Carrillo.

Na drugą połowę Real Unión wyszedł z wieloma zmianami i zaczął grać lepiej. Szybko doprowadził do wyrównania za sprawą Seguína. Odpowiedź mogła przyjść bardzo szybko. Noel otrzymał dobre podanie od Manuela Ángela, lecz posłał futbolówkę nad poprzeczką. Im bliżej było końca meczu, tym przewaga Castilli stawała się wyraźniejsza. Świetnie strzelał Arribas, ale Iker Iza był bezbłędny w bramce. Baskijski golkiper uratował również drużynę po uderzeniu Álvaro Rodrígueza.

Real Unión – Real Madryt Castilla 1:1 (0:1)
0:1 Bruno Iglesias 7’
1:1 Seguín 47’ (asysta: Parada)

Real Unión: Irazusta (Iker Iza 61’), Jon Mikel (Santos 46’), Montoro (Bravo 46’), Jaso (Seguín 46’), Quijera (Chema 46’), Rivero (Beobide 61’), Azkue (Iván Pérez 46’), Capalete (Aguirre 46’), Nacho Sánchez (Parada 46’), Oyarzun, Ander Herrero.

Real Madryt Castilla: Mario de Luis (Piñeiro 62’), Alcázar, Rafa Marín, Carrillo (Obrador 62’), Álex Jiménez (David Jiménez 62’), Manuel Ángel (Theo 62’), Mario Martín, Bruno Iglesias, Gonzalo (Peter 62’), Leiva (Arribas 62’), Noel López (Álvaro Rodríguez 72’).