Avila - Castilla 0:4

Podpieczni Michela w dobrej formie przed nadchodzącym sezonem…

Real Madryt Castilla wygrał w towarzyskim meczu z Avilą, rozgrywanym w ramach Torneo Ciudad de Avila, 4:0. Bramki strzelali: Negredo, José María (sam.), Negredo i Alvaro (sam.).

Gospodarze, grający na co dzień w Tercera División, odpowiedniku naszej IV ligi, nie byli wymagającym rywalem dla Castilli. Jednak podopieczni Míchela pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 23. minucie, gdy Negredo wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Adriána. 9 minut później udaną akcję przeprowadził Valero, a obrońca Realu Avila interweniował tak niefortunnie, iż nie dał szans własnemu bramkarzowi, Félixowi.

W przerwie Míchel dokonał kilku zmian. Zaraz po wznowieniu gry Negredo został sfaulowany w polu karnym gospodarzy. Sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę. 0:3. W 87. minucie znów gol samobójczy. Tym razem Alvaro trafił do swojej bramki. Gospodarze, w samej końcówce spotkania, nie wykorzystali karnego i mecz zakończył się czterobramkowym zwycięstwem Castilli.

REAL AVILA - REAL MADRYT CASTILLA 0:4 (Negredo 23 I 46 k., José María 32 sam., Alvaro 87 sam.)
Avila: Félix; José María, Ruli, Ariel, Dani; Torres, Barrera, Jaime, Estecha; Ríos, Kiko. Ponadto zagrali:: Valladolid, Alvaro, Gonzalo, Arquero, Piru, Roberto. Trener: Luis Miguel Martín del Río.
Castilla: Felipe; Palencia, Dani, Guillén, Santacruz, Agus; Rodri, Rayco, Ernesto, Negredo; Borja Valero, Adrián. Ponadto zagrali: Mosquera, Jordi, Jeffrey, Sergio, Javi, Cruz, Thaer, Quique. Trener: Míchel.