Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ marca.com

Co z Klubowymi Mistrzostwami Świata?

Kibice powoli muszą zastanawiać się, czy turniej w ogóle się odbędzie, a jeśli tak, to czy Real Madryt da radę wziąć w nim udział.

Foto: Co z Klubowymi Mistrzostwami Świata?
Fot. Getty Images

Real Madryt zdobył bilet do dwóch innych rozgrywek, w których może powiększyć swoją gablotę z trofeami. Są to Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwa Świata. O ile jednak wszystkie szczegóły dotyczące europejskiego finału zostały już ustalone, o tyle w przypadku rozgrywek międzynarodowych istnieje wiele wątpliwości. Klubowe Mistrzostwa Świata, jeśli się odbędą, tak czy inaczej, zostałyby rozegrane w 2023 roku.

W poszukiwaniu dat
Mistrzostwa Świata w Katarze, które odbędą się w dniach 21 listopada – 18 grudnia, nie pozostawiają w kalendarzu miejsca na Klubowe Mistrzostwa Świata, które w 2019 roku, zanim dotknęła je pandemia, rozgrywane były w drugim i trzecim tygodniu grudnia. To okno w kalendarzu wydaje się teraz zamknięte dla turnieju, który jest również organizowany przez FIFA. Prognozy wskazują na ostatnie dni lutego i pierwsze dni marca 2023 roku, aby zorganizować turniej, który trzeba jakoś upchnąć w kalendarzu. Jednak w ciągu tych dwóch miesięcy rozegrana zostanie 1/8 finału Ligi Mistrzów, co może mieć wpływ na udział Realu Madryt w rozgrywkach, jeśli Los Blancos przejdą przez fazę grupową.

Brak konkretnego miejsca
Na dziś nie ustalono również miejsca rozgrywania turnieju, który w swojej ostatniej edycji odbył się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale nie w 2021 roku, jak byłoby to normalne, lecz w pierwszych dwóch tygodniach lutego 2022 roku. Przedstawiciele UEFA – Chelsea zdobyła tytuł, pokonując w finale brazylijski Palmeiras.

Tylko trzy zakwalifikowane zespoły
Brak określonego miejsca rozgrywek ma również wpływ na listę uczestników, ponieważ FIFA rezerwuje miejsce dla mistrza kraju-gospodarza. Obecnie tylko trzy kluby mają (teoretycznie) zagwarantowany udział w turnieju: Real Madryt, Seattle Sounders (USA, zwycięzcy Ligi Mistrzów CONCACAF) i Wydad Casablanca (Maroko, zwycięzcy Afrykańskiej Ligi Mistrzów).

Mistrzowie Libertadores (finał zostanie rozegrany 29 października), Azjatyckiej Ligi Mistrzów (finał zaplanowano na 26 lutego, co dodatkowo komplikuje kalendarz Klubowych Mistrzostw Świata) oraz Ligi Mistrzów Oceanii, która wystartowała w czerwcu i nie ma jeszcze daty decydującego meczu, nie zostali jeszcze wyłonieni.

Real Madryt zdominował gablotę z trofeami
Królewscy dominują w gablocie z trofeami Klubowych Mistrzostw Świata z czterema tytułami, z których ostatni zdobyli w 2018 roku, a także w ogólnej liczbie tytułów mistrza świata, w tym w Pucharach Interkontynentalnych, które zdobywał trzykrotnie. Jeśli chodzi o Superpuchar Europy, Los Blancos będą walczyć o swój piąty tytuł 10 sierpnia w Helsinkach z mistrzami Ligi Europy, Eintrachtem Frankfurt.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!