Menu
/ RealMadridTV

Florentino: Antonio, wybrałeś największe wyzwanie w swojej karierze

Foto: Florentino: Antonio, wybrałeś największe wyzwanie w swojej karierze
Fot. realmadrid.com

Real Madryt i Florentino Pérez zaprezentowali dzisiaj Antonio Rüdigera jako nowego piłkarza pierwszej drużyny. Przedstawiamy przemówienie prezesa z tej uroczystości w Valdebebas.

– Dzień dobry, witam w ośrodku Realu Madryt. Dzisiaj mamy kolejny z tych wyjątkowych dni dla całego madridismo. Dzień wypełniony emocjami i z ogromem nadziei, bo dzisiaj do Realu Madryt dołącza jeden z tych wielkich piłkarzy, który pomoże nam być silniejszymi i dużo bardziej konkurencyjnymi. Dzisiaj dołącza do nas wspaniały zawodnik i osoba, która odda duszę w każdym meczu, by podejść do naszych wszystkich wielkich celów. W kolejnym sezonie i kolejnym roku dalej będziemy walczyć o wszystkie możliwe tytuły z pokorą, zaangażowaniem i tymi ogromnym pragnieniem i ambicją, które zawsze są obecne w duchu Realu Madryt od jego powstania.

– Wzmocnienie, poprawienie i doprowadzenie naszej kadry do perfekcji to wielkie wyzwanie. Z tymi piłkarzami udało nam się znowu zapisać kolejne niezapomniane i pasjonujące strony naszej historii. Oni zrobili to poprzez talent i odwagę, które uczyniły z nich nadzwyczajnych graczy. To piłkarze, którzy są częścią legendy Realu Madryt i legendy futbolu. Ponad tym oni pokazali, że reprezentują te podstawowe wartości, które naznaczyły historię naszego klubu przez 120 lat jego istnienia. Wszystko, co zdobyliśmy, udało się dzięki temu, że dawali z siebie wszystko w każdym meczu z przekonaniem, że poświęcenie, praca, szacunek i niepoddawanie się nigdy są drogą do odniesienia zwycięstwa. Do tego jak mówi nasz kochany trener Carlo Ancelotti, są ponad wszystkim wielkimi madridistas. Oni wiedzą, ile znaczy i co znaczy bycie piłkarzem Realu Madryt.

– To coś, co przekazywane jest w czasie i coś, co przyciąga wielkich światowych graczy, którzy pragną być częścią tej legendy i tego uczucia. Wszyscy madridistas jesteśmy dumni, że tak to wygląda. Dzisiaj kolejny raz mamy tego dowód. Dzisiaj do Realu Madryt dołącza jeden z tych wielkich zawodników, który ma wszystkie cechy podjęcie gry w najlepszym klubie w historii. Dzisiaj do Realu Madryt dołącza jeden z najlepszych obrońców na świecie. Dzisiaj witamy Antonio Rüdigera.

– Drogi Antonio, od teraz tworzysz część wyjątkowej rodziny i wyjątkowego klubu. Klubu 14 Pucharów Europy. Wszyscy razem z naszymi socios i kibicami jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy liczyć na takiego zawodnika jak ty, który zrobił wszystko, co było możliwe, aby nadszedł ten dzień i abyś mógł spełnić jedno ze swoich marzeń, czyli nałożyć tę koszulkę i dopełnić spektakularną karierę sportową. Twoja droga pozwoliła wybierać ci wśród wielkich klubów, ale postawiłeś na ten herb, by przeżywać emocje i uczucia na naszym stadionie Santiago Bernabéu. Od teraz on doda ci potrzebnej siły do osiągania celów, które dla innych mogą wydawać się niemożliwe. Jednak przede wszystkim pozwoli ci zrozumieć, dlaczego w tej koszulce nikt nigdy się nie poddaje.

– My też chcieliśmy móc na ciebie liczyć, by móc powiększać historię klubu. Dlatego dzisiaj jesteśmy szczęśliwi, że możemy liczyć na takiego piłkarza jak ty, który wygrywał wszystko. Przychodzisz z innego wielkiego klubu i klubu przyjaciela, jakim jest Chelsea. Byłeś w nim decydujący w zdobyciu Ligi Mistrzów w 2021 roku oraz Ligi Europy, klubowego mundialu, Superpucharu Europy i Pucharu Anglii. Byłeś tam wielkim odnośnikiem w mistrzowskiej drużynie, jaką jest Chelsea. To samo dotyczy reprezentacji Niemiec, z którą w 2017 roku wygrałeś Puchar Konfederacji. Bez wątpienia jesteś piłkarzem z wielkim doświadczeniem w wielkich ligach, jak Premier League, Bundesliga i Serie A. W dwóch ostatnich sezonach byłeś też wybierany do najlepszej jedenastki Ligi Mistrzów.

– Drogi Antonio, od teraz jesteś piłkarzem Realu Madryt. Wybrałeś największe wyzwanie w swojej karierze. Wybrałeś też doświadczenie, które niesie za sobą nieskończoną odpowiedzialność, jaka nas opisuje. Jesteśmy przekonani, że podejdziesz do tego nowego etapu z wielkością i charakterem, które towarzyszyły ci przez całe życie. Teraz zaczynasz tu pisać swoją historię i madridismo zawsze będzie z tobą, byś w najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych chwilach czuł, że w tej koszulce osiąga się rzeczy, które są bardzo trudne do wytłumaczenia. Rzeczy, które naprawdę się dzieją i które rozkochują oraz emocjonują miłośników futbolu. Tu szybko nauczysz się, czym jest Real Madryt i zobaczysz, że to też sposób na życie.

– Dzisiaj jest tu z tobą twoja rodzina. Osoby, które były zawsze z tobą: żona Laura, dzieci Jamal i Alia, rodzice Anthony i Lee oraz brat Sahr. Oni wiedzą, jak trudno było ci tu dojść i byli dla ciebie wzorem. Oni czują się dzisiaj z ciebie dumni, co czujemy także my wszyscy, madridistas. Dobrze wiemy, ile ten dzień dla ciebie znaczy, bo dzisiaj stajesz się zawodnikiem najlepszej ekipy na świecie.

– Antonio, witaj w domu, witaj w Realu Madryt. Dziękuję bardzo.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!