Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ RealMadrid TV

Antonio Rüdiger zaprezentowany!

Niemiecki zawodnik pojawił się dzisiaj w Valdebebas, gdzie w towarzystwie prezesa, członków zarządu i swojej rodziny został przedstawiony jako nowy gracz Realu Madryt.

Foto: Antonio Rüdiger zaprezentowany!
Fot. własne

Antonio Rüdiger może w pełni czuć się już zawodnikiem Realu Madryt. 29-latek rano przeszedł pomyślnie badania medyczne w szpitalu uniwersyteckim Sanitasu La Moraleja, a później stawił się w Valdebebas, gdzie w towarzystwie Florentino Péreza oficjalnie złożył dziś podpis na umowie, która wiąże go z klubem do 30 czerwca 2026. Prezes wręczył mu też upominki i koszulkę Los Blancos z jego nazwiskiem oraz numerem 22. Niemiec udał się następnie do loży honorowej, gdzie rozpoczęła się jego prezentacja.

W sali zasiadła rodzina Rüdigera, jego przedstawiciel, a także członkowie zarządu. Na ekranach wyświetlono film, na którym mogliśmy podziwiać najlepsze akcje i momenty z całej kariery piłkarza, a następnie jako pierwszy głos zabrał Florentino. Sternik Królewskich przywitał Niemca w jego nowym domu i miejscu, w którym były gracz Chelsea zamierza spędzić najbliższe lata. Przed mikrofonem stanął też oczywiście główny bohater dzisiejszego popołudnia.

– Witam wszystkich, dziękuję za to, że mogę tu być razem z moją rodziną. To wyjątkowy dzień dla nas, szczególnie dla mnie. Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować moim rodzicom, ponieważ bez nich nie byłoby mnie tutaj, przez całe życie bardzo mnie wspierali. Chcę też podziękować prezesowi za szansę bycia w twoim wielkim klubie, a także zarządowi klubu. Mogę obiecać, że dam z siebie wszystko dla tego klubu i postaram się wygrać jak najwięcej trofeów. Hala Madrid y nada más! – powiedział w języku angielskim Rüdiger.

Po przemówieniu zawodnika wszyscy pozowali do wspólnych zdjęć, a jeszcze dzisiaj Rüdiger weźmie udział w konferencji prasowej i będzie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Później pojawi się na murawie w koszulce Królewskich i udzieli też wywiadu dla klubowych mediów, a w lipcu ponownie przyjedzie do Valdebebas, gdzie pod okiem Carlo Ancelottiego rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.

Królewscy 2 czerwca poinformowali oficjalnie o przyjściu 29-latka, który trafił do klubu na zasadzie wolnego transferu, ponieważ w tym roku kończył się jego kontrakt z Chelsea. Rüdiger spędził pięć ostatnich lat w stolicy Anglii, gdzie rozegrał 203 spotkania. Razem z Chelsea sięgnął między innymi po Ligę Mistrzów, Ligę Europy czy Superpuchar Europy. Na włodarzach Realu Madryt zrobił przede wszystkim wrażenie swoimi występami przeciwko Królewskim w tym i w ubiegłym roku. Wcześniej obrońca bronił barw Romy, do której trafił ze Stuttgartu. Antonio regularnie występuje też w reprezentacji Niemiec, dla której rozegrał do tej pory 53 spotkania.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!