Menu
/ realmadrid.com

„Podczas całego sezonu podnosiliśmy się po każdym ciosie”

Foto: „Podczas całego sezonu podnosiliśmy się po każdym ciosie”
Fot. Getty Images

Zawodnicy Realu Madryt mogą teraz świętować 36. tytuł mistrza Hiszpanii. Oficjalna strona klubu zebrała pierwsze reakcje graczy po wygraniu finału.

Sergio Llull:
– Jesteśmy bardzo zadowoleni. Drużyna wykonała niesamowitą pracę podczas całej serii i całych play-offów. Zasługiwaliśmy na taką radość, bo przeszliśmy przez bardzo trudne momenty. Dwa przegrane finały, kontuzje, sytuacja z Laso… To był dziwny sezon. W finale dajesz z siebie wszystko i nic nie zostawiasz. Zespół wykonał spektakularną pracę i każdy dołożył coś od siebie.

– Oddanie wzniesienia trofeum Laso? Chciałem wykonać taki gest wobec niego, nie tylko z powodu wydarzeń z ostatnich dni, ale też dlatego, że kiedy spada na nas krytyka, on zawsze wystawia za nas pierś. Bez niego i jego sztabu trenerskiego nie świętowalibyśmy tutaj.

Gabriel Deck:
– Energia, którą dali mi koledzy i ludzie… To był finał i wiedzieliśmy, że trzeba walczyć do końca. Jestem bardzo szczęśliwy i bardzo zadowolony, że znów mogę tutaj być, w tym klubie, z ludźmi, których znałem i jeszcze świętując tytuł. Musieliśmy być intensywni i grać twardo, ponieważ wiedzieliśmy, że mecz będzie wyrównany. Chcielibyśmy, żeby wszyscy byli z nami, ale niektórzy wspierali nas z zewnątrz. Są częścią tego tytułu. Publiczność również. Była z nami przez cały czas, czuliśmy jej energię. Pomogła nam w zdobyciu tego tytułu.

Rudy Fernández:
– Podczas całego sezonu podnosiliśmy się po każdym ciosie, który otrzymywaliśmy od życia i od sportu. Przez te wszystkie kontuzje zdołaliśmy wyjść i się rozwinąć. Rozegraliśmy bardzo konkurencyjne play-offy z Manresą, Baskonią i przeciwko jednej z najlepszych drużyn w Europie. Nagroda jest zasłużona. Na poziomie indywidualnym to był bardzo trudny sezon, bo straciłem ojca. To jest sport, jesteśmy profesjonalistami. Musiałem dać radość mojej mamie i całej mojej rodzinie. Jestem bardzo szczęśliwy ze zdobycia kolejnego tytułu z tą drużyną. Otrzymanie tej nagrody jest czymś, na co zasługujemy.

Ádám Hanga:
– Przez cały sezon wydarzyło się tyle rzeczy… Jestem bardzo zadowolony. Bardzo dziękuję Realowi Madryt za danie mi szansy. W tym sezonie przeżyliśmy prawie wszystko. Zdobyliśmy dwa bardzo ważne tytuły, a zakończenie sezonu zwycięstwem zawsze jest bardzo ważne. Nigdy nie zapomnę tego momentu. Wiedzieliśmy, że będzie trudno, ale ta drużyna ma charakter. Zawsze znajdywaliśmy rozwiązania.

Fabien Causeur:
– Wygrywaliśmy, ale mieliśmy trochę problemów, a trzeba było dokończyć pracę. Zbiórki dały nam życie, szczególnie w końcówce. Chciałem być agresywny, bo lubię odpowiedzialność. Jesteśmy wielką drużyną i czasami trafiają jedni, a czasami ja. W drugim meczu zmarnowałem rzut na zwycięstwo, ale zakończenie w ten sposób finału jest genialne. Myślę, że ciało będzie mnie bolało przez tydzień czy dwa, ale adrenalina pozwala ci iść do przodu. W finale nie ma wymówek, to jest niczym walka bokserska. Jestem szczęśliwy tutaj, mam tutaj dom.

Vincent Poirier:
– Jestem bardzo zadowolony, to pierwszy z wielu trofeów. Rozegraliśmy wielki sezon i możliwość świętowania tego tytułu oznacza, że wykonaliśmy dobrze naszą pracę.

Carlos Alocén:
– To był sezon, w którym przytrafiło nam się wszystko. Był trudny dla mnie osobiście i dla drużyny, ale utrzymaliśmy jedność i to ostatecznie przyniosło owoce. Każdego dnia czuję się lepiej, od operacji minęło już 3,5 miesiąca i wszystko idzie dobrze. Ciągle potrzebuję czasu, ale nie mogę się doczekać powrotu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!