Barcelona doprowadza do remisu w serii koszykarskich finałów

Real Madryt przegrał drugi mecz ligowych finałów w Barcelonie dwoma punktami. W serii jest remis 1:1, a kolejny mecz odbędzie się w piątek w Madrycie.

Pierwsza bardzo wyrównana połowa zakończyła się wynikiem 32:32, chociaż Królewscy rozpoczęli spotkanie od serii punktowej 14:4. Po przerwie świetna obrona i skuteczne rzuty Sergio Llula wyprowadziły Królewskich na 6-punktowe prowadzenie. Gospodarze potrafili jednak szybko zredukować straty dzięki wielkim rzutom Nikoli Miroticia i na czwartą kwartę wychodzili z 2-punktowym prowadzeniem.

Początek czwartej kwarty zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy serią punktową 9:3 zwiększyli prowadzenie do swoich rekordowych 8 oczek. Wtedy grę na siebie wziął między innymi Yabusele, a Królewscy dzięki rzutom wolnym po niecałych dwóch minutach doprowadzili do remisu.

Ostatnie 5 minut rozpoczęły się od sporej nieskuteczności obu ekip, w tym także na linii wolnych, oraz akcji defensywnych prowadzących do błędu 24 sekund. Posucha trwała ponad 2 minuty do celnego rzutu Miroticia nad Causeurem. Królewscy nie potrafili odpowiedzieć, ale w obronie Tavares zablokował Daviesa. Przy pozostających mniej niż 2 minutach center Królewskich w indywidualnej akcji przywrócił remis.

Po czasie indywidualną akcję skutecznie zakończył Nikola Mirotić, co doprowadziło do czasu dla Królewskich. Ich reakcją był atak Decka, po którym piłkę do kosza zapakował Tavares. Do gry pozostawała minuta. Barcelona odpowiedziała niecelną trójką Miroticia, po której zebrała jednak piłkę i zaatakowała poprzez wejście pod kosz Higginsa. Sędziowie odgwizdali po jego niecelnym rzucie faul Tavaresa, chociaż trudno było się go dopatrzeć na powtórkach. Koszykarz gospodarzy trafił oba rzuty wolne, dając swojej ekipie 2 oczka przewagi.

Po czasie Królewscy, mając 27 sekund, rozegrali pełną akcję pod trójkę Causeura, ale ten chybił, a Rudy po ofensywnej zbiórce nie był już w stanie oddać celnego rzutu. Barcelona wygrała i doprowadziła do remisu w serii.

71 – Barcelona (13+19+24+15): Şanlı (0), Hayes (0), Higgins (10), Mirotić (26), Calathes (2); Davies (8), Martínez (0), Laprovíttola (8), Abrines (0), Kuric (7), Jokubaitis (7), Nnaji (0) i Šmits (3)

69 – Real Madryt (17+15+22+15): Causeur (4), Hanga (10), Deck (7), Tavares (11), Yabusele (16); Llull (7), Núñez (0), Rudy (2), Abalde (4), Poirier (2), Taylor (6) i Ndiaye (0).