Belgia wygrała w Polsce

Belgowie wygrali w Polsce w kolejnym meczu Ligi Narodów. Występ od pierwszej minuty w roli kapitana zaliczył Eden Hazard.

Belgia szybko zdominowała spotkanie swoim posiadaniem piłki i planem zagrywania piłek za plecy bocznych obrońców. Swoją przewagę udokumentowała ponad 90-sekundową akcją, po której Tielemans idealnym dośrodkowaniem w tempo znalazł niekrytego Batshuayia, który głową trafił do siatki. Po bramce goście kontrolowali spotkanie, ale Polacy mieli dwie świetne sytuacje Szymańskiego i Zalewskiego, którzy jednak minimalnie pudłowali.

W drugiej połowie obraz nie zmienił się. Belgia spokojnie rozgrywała piłkę bez tworzenia większych okazji, a Polska nie potrafiła skutecznie skontrować. Gospodarze ruszyli odważniej do przodu na 20 minut przed końcem i stworzyli kilka obiecujących sytuacji, ale brakowało im dobrego wykończenia akcji. Belgowie mieli coraz więcej miejsca w ofensywie, ale ostatecznie nie strzelili drugiego gola.

Hazard rozegrał 67 minut i pokazał się z dobrej strony pod względem fizycznym i rozgrywania akcji. O ile jednak kilka razy sprytnie zagrywał do kolegów piętami, o tyle zabrakło w jego wykonaniu większego zęba w ataku i większej liczby podań prostopadłych, chociaż brał udział swoim rozegraniem i ruchami w akcji bramkowej. Był to ostatni mecz Belgii w tym okienku, więc zawodnik Realu Madryt po jego zakończeniu rozpoczął urlop.

Polska 0:1 Belgia
0:1 Batshuayi 16' (asysta: Tielemans)

Polska: Szczęsny; Wieteska (84', Grosicki), Glik, Kiwior; Cash, Szymański (70', Klich), Żurkowski, Linetty (84', Góralski), Zalewski (57', Frankowski); Zieliński (57', Świderski) i Lewandowski
Belgia: Mignolet; Alderweireld, Dendoncker, Vertonghen; Castagne, Tielemans, Witsel (46', Vanaken), T. Hazard (62', Foket); Mertens (80', De Ketelaere), E. Hazard (67', Trossard) i Batshuayi (67', Openda)

W drugim spotkaniu tej grupy Holandia wygrała 3:2 z Walią i znacząco zbliżyła się do Final Four, gdyż wyprzedza Belgię o 3 punkty, a o miejscu przy wyrównanej liczbie oczek decyduje bilans meczów bezpośrednich, przy czym Holendrzy wygrali pierwsze spotkanie na wyjeźdżie z Belgią aż 4:1.

Liga Narodów A – Grupa 4
1. Holandia 4 11:6 10
2. Belgia 4 9:6 7
3. Polska 4 5:10 4
4. Walia 4 5:8 1
LEGENDA: kolor zielony - awans do Final Four; kolor czerwony - spadek do Ligi B.