Niemcy pewnie wygrywają z Włochami

W czwartej kolejce Ligi Narodów Niemcy rozbili u siebie Włochów 5:2. Cały mecz rozegrał Antonio Rüdiger.

Hans-Dieter Flick nie mógł być w pełni zadowolony z ostatnich wyników swojego zespołu. Reprezentacja Niemiec miała za sobą trzy remisy w tej edycji Lidze Narodów i w meczu z Włochami chciała odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w grupie. Dzisiejszego wieczoru na Borussia-Park od pierwszej minuty mogliśmy oglądać Antonio Rüdigera.

Od samego początku minimalnie lepiej wyglądali gospodarze. Groźnym strzałem w 7. minucie popisał się Sané, ale piłka minimalnie minęła prawy słupek. Nie upłynęło sporo czasu, a Niemcy już mogli cieszyć się z pierwszego gola. Na listę strzelców wpisał się Kimmich, który otrzymał precyzyjne podanie z lewej strony boiska. Minuty mijały, a gra toczyła się głównie na połowie Włochów, którzy mieli problem z dłuższym utrzymaniem się przy piłce. W 32. minucie wynik mógł podwyższyć Hofmann, jednak trzeba wyróżnić niezłą interwencję Donnarummy. Niemcy mieli jeszcze kilka naprawdę groźnych sytuacji, a tuż przed przerwą rzut karny na bramkę zamienił Gündoğan.

Squadra Azzurra nie miała w pierwszej części pomysłu na grę, a po przerwie niewiele się w tej kwestii zmieniło. W 51. minucie trzecią bramkę dla Die Mannschaft zdobył Müller. Mancini wprowadził kilku nowych zawodników, jednak niemiecka defensywa była dzisiaj bardzo dobrze dysponowana. Gospodarze z kolei nie zamierzali spuszczać nogi z gazu i w odstępie zaledwie dwóch minut dwukrotnie do siatki trafił Timo Werner. Włosi praktycznie nie istnieli na boisku, chociaż w końcówce udało im się jeszcze dwukrotnie trafić do siatki. Najpierw gola po dobitce strzelił Gnonto, a już w ostatniej akcji doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Bastoni.

Niemcy mają za sobą bardzo dobre spotkanie. Kontrolowali mecz od początku do końca i już do przerwy mogli prowadzić zdecydowanie wyżej. Zawodnicy Roberto Manciniego nie potrafili stworzyć praktycznie żadnego większego zagrożenia pod bramką Neuera i o dzisiejszym spotkaniu z całą pewnością chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Niezłe zawody rozegrał Antonio Rüdiger, który jednak nie miał za wiele pracy w defensywie.

Niemcy – Włochy 5:2 (2:0)
1:0 Kimmich 10' (asysta: Raum)
2:0 Gündoğan (rzut karny)
3:0 Müller 51'
4:0 Werner 68' (asysta: Gnabry)
5:0 Werner 69' (asysta: Gnabry)
5:1 Gnonto 78 (asysta: Dimarco)
5:2 Bastoni 90+4 (asysta: Dimarco)

Niemcy: Neuer; Klostermann, Süle (87' Tah), Rüdiger, Raum; Gündoğan (88' Stach), Kimmich; Hofmann (64' Gnabry), Müller (75' Musiala), Sané; Werner (75' Nmecha).
Włochy: Donnarumma; Calabria, Mancini (78' Scamacca), Bastoni, Spinazzola (66' Dimarco); Frattesi (46' Capriari), Cristante, Barella; Politano (44' Luiz Felipe), Gnonto, Raspadori (46' Scalvini).