Wygrana Chorwacji z Francją, gol Modricia [VIDEO]

W czwartej kolejce Ligi Narodów Francja przegrała u siebie z Chorwacją 0:1. Jedynego gola strzelił Luka Modrić, który w 5. minucie wykorzystał rzut karny.

Didier Deschamps nie mógł być zadowolony z ostatnich trzech meczów Francji. Mistrzowie świata przegrali z Danią, a później zremisowali z Chorwacją i Danią. Dziś Karim Benzema ponownie zmierzył się z Luką Modriciem.

Na początku spotkania na Stade de France lepiej wyglądali Chorwaci, co mogło zaskakiwać. Już pierwsza groźna sytuacja zakończyła się rzutem karnym. Ibrahima Konaté sfaulował Ante Budimira, a piłkę z jedenastu metrów do bramki posłał Luka Modrić. Mike Maignan mógł obronić uderzenie kapitana pomocnika Realu Madryt, ale strzał był zbyt mocny i ostatecznie futbolówka znalazła się w bramce.

Z czasem Francja miała coraz więcej do powiedzenia, ale indywidualny błysk Kyliana Mbappé nie wystarczał. Obrońcy gości dobrze radzili sobie z francuskimi atakującymi, którzy nie potrafili przekuć przewagi w sytuacje podbramkowe. W przerwie selekcjoner Trójkolorowych wpuścił na boisko Auréliena Tchouaméniego, który dobrze wszedł w mecz. Już w kilku pierwszych swoich akcjach pokazał się z niezłej strony zarówno w ataku, gdy ładnym podaniem uruchomił Christopher Nkunku, jak i w obronie.

Do końca meczu wynik się nie zmienił, a w ostatnich minutach Chorwacja raczej kontrolowała to, co działo się na boisku. Trójkolorowi bardzo utrudnili sobie sytuację i zamiast walczyć o awans do final four, jesienią będą bić się o utrzymanie w najwyższej lidze.

Dziś Modrić, Benzema i Tchouaméni zakończyli sezon. Najbardziej zadowolony może być z siebie ten pierwszy, który zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu, ale pod względem indywidualnym wyróżnił się także Tchouaméni. Już niedługo cała trójka powinna zobaczyć się w Valdebebas, gdzie w lipcu Królewscy rozpoczną przygotowania do sezonu 2022/23.

Gola można obejrzeć, klikając poniżej na nazwisko strzelca.

Francja – Chorwacja 0:1 (0:1)
0:1 Modrić 5’ (rzut karny)

Francja: Maignan; Koundé (46’ Pavard), Konaté, Kimpembe, Digne; Guendouzi (80' Griezmann), Kamara (46’ Tchouaméni), Rabiot; Nkunku (73' Coman), Benzema, Mbappé.
Chorwacja: Ivušić; Stanišić, Erlić, Šutalo, Juranović; Modrić, Brozović, Kovačić (90'+2' Sučić); Pašalić (65' Majer), Budimir (73' Kramarić), Brekalo (73' Vlašić).