Polska rozbita, asysta Hazarda [VIDEO]

W drugiej kolejce Ligi Narodów Belgia wygrała z Polską 6:1. Eden Hazard wyszedł w pierwszym składzie i opuścił boisko w 66. minucie. Zaliczył asystę przy trafieniu Kevina De Bruyne.

Reprezentacja Belgii musiała zmazać plamę po wysokiej porażce 1:4 z Holandią z ubiegłego piątku. W składzie Czerwonych Diabłów ponownie wyszedł Eden Hazard. Thibaut Courtois zakończył swój udział na zgrupowaniu reprezentacji niemal na samym jego początku, dlatego może cieszyć się z zasłużonych wakacji.

Belgowie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i już po kilku minutach powinni wyjść na prowadzenie. Najpierw Michy Batshuayi uderzył w słupek, a dobitki już niemal na pustą bramkę nie wykorzystał Eden Hazard. Chwilę później zawodnik Realu Madryt mógł zaliczyć asystę, gdy ładnie piętą odegrał do napastnika Beşiktaşu, ale wówczas Batshuayi był na spalonym i bramkę szybko anulowano.

Polacy nie mieli wiele do powiedzenia, bardzo rzadko wychodzili z połowy i wyglądali na przytłoczonych grą Belgów. Wyróżniał się zwłaszcza Kevin De Bruyne, u którego w ogóle nie było widać zmęczenia sezonem. To jednak goście wyszli na prowadzenie jako pierwsi. Podanie Sebastiana Szymańskiego zakończyło się trafieniem Roberta Lewandowskiego. Belgia zdołała jednak wyrównać jeszcze przed przerwą. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Polski zza linii szesnastego metra świetnym uderzeniem popisał się Axel Witsel.

Czesław Michniewicz dokonał dwóch zmian w przerwie, jednak nie było widać poprawy. Belgia nadal dominowała i nie pozwalała Polsce na zbyt wiele. Udokumentowaniem takiego stanu rzeczy był drugi gol Czerwonych Diabłów. Piłkę w środku pola stracił Lewandowski, Eden Hazard podał do De Bruyne, a pomocnik Manchesteru City pokonał Bartłomieja Drągowskiego. Kilka minut później ponownie świetną szansę miał Hazard, ale na drodze stanął bramkarz Polski. Była to ostatnia okazja kapitana Belgów, ponieważ niedługo później zakończył swój występ.

W miejsce Hazarda wszedł Leandro Trossard, który szybko potwierdził swoją przydatność. Zaledwie kilka minut po pojawieniu się na boisku strzelił gola na 3:1. Belgowie po raz kolejny wykorzystali stratę Polski w środku i kiepskie zachowanie obrońców.

W końcówce spotkania przepięknym trafieniem popisał się Trossard, który podwyższył prowadzenie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Gola z dystansu strzelił też Leander Dendoncker, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Loïs Openda.

Gole można obejrzeć, klikając poniżej na nazwisko strzelca.

Belgia – Polska 6:1 (1:1)
0:1 Lewandowski 28’ (asysta: Szymański)
1:1 Witsel 42’ (asysta: Castagne)
2:1 De Bruyne 59’ (asysta: E. Hazard)
3:1 Trossard 73’ (asysta: Batshuayi)
4:1 Trossard 80’ (asysta: Carrasco)
5:1 Dendoncker 83’ (asysta: Tielemans)
6:1 Openda 90'+3' (asysta: T. Hazard)

Belgia: Mignolet; Dendoncker, Alderweireld, Vertonghen; Castagne (84' T. Hazard), Tielemans, Witsel, Carrasco; De Bruyne (75' De Ketelaere), E. Hazard (66' Trossard); Batshuayi (84' Openda).
Polska: Drągowski; Gumny, Glik, Bednarek, Puchacz (46' Bereszyński); Żurkowski, Krychowiak (46' D. Szymański); Kamiński, Zieliński, S. Szymański (66' Cash); Lewandowski (69' Buksa).