Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ realmadrid.com

Laso: Rozpoczęcie play-offów od zwycięstwa zawsze jest ważne

Pablo Laso i Fabien Causeur rozmawiali z dziennikarzami po zakończeniu spotkania z Manresą. Obaj cieszyli się ze zwycięstwa i podkreślali, że drużyna jest dobrze przygotowana fizycznie.

Foto: Laso: Rozpoczęcie play-offów od zwycięstwa zawsze jest ważne
Fot. Getty Images

Pablo Laso:
– Rozpoczęcie play-offów od zwycięstwa zawsze jest ważne, szczególnie w tak krótkiej serii. W pierwszej połowie byliśmy w stanie bardzo zdominować rytm gry dzięki zbiórkom, a w drugiej części potrafiliśmy grać z taką przewagą. Prawda jest taka, że druga połowa nie była tak dobra jak pierwsza, ale potrafiliśmy utrzymać przewagę i trochę się oszczędzać.

– Chciałbym wyróżnić wysiłek, jaki wykonali zawodnicy, którzy jeszcze nie byli w pełni zdrowi. Zarządzanie tym było ważne, bo w sobotę czeka nas zupełnie inne spotkanie w Manresie. Drużyna czuje się dobrze, ale to jest tylko jeden mecz, jedno zwycięstwo. Mam wrażenie, że rozegraliśmy dosyć kompletny mecz, szczególnie w pierwszej połowie i powinniśmy się rozkręcać w tej rywalizacji.

– Jedziemy do Manresy i zdajemy sobie sprawę z tego, jak skomplikowany wyjazd to będzie. Oni na własnym parkiecie grają z ogromną energią, atmosfera jest niesamowita i jestem pewny, że to będzie bardzo skomplikowany pojedynek. Musimy szybko przewrócić stronę i przygotować się do sobotniego spotkania.

– Fizycznie drużyna ma się bardzo dobrze. Pod tym względem nie mam żadnego problemu. Juan Trapero wykonuje wielką pracę. Niezależnie od kontuzji, mamy zachowaną ciągłość, a każdy na parkiecie jest w stanie coś wnieść do zespołu. To jest ważne.

Fabien Causeur:
– To było ważne, żeby rozpocząć rywalizację od zwycięstwa. Jeśli chodzi o nastawienie, to byliśmy trochę przybici w tych dniach, ale to jest normalne. Drużyna jest bardzo dobrze przygotowana fizycznie. Zrozumieliśmy mecz i mocne strony Manresy. Skutecznie ich zatrzymaliśmy. Oni są zespołem grającym bardzo agresywnie przy zbiórkach, bardzo dobrze broniącym, który potrafił nas pokonać na naszym parkiecie. Teraz prowadzimy 1:0, ale wiemy, że będzie trudno.

– Mogłem tutaj rozegrać tyle meczów dzięki codziennej pracy, dbaniu o siebie i dawaniu z siebie wszystkiego. Nigdy nie sądziłem, że będę grał tyle czasu w Realu Madryt, a mam nadzieję, że jeszcze wiele przede mną. Ludzie wiedzą, jaką miłością darzę ten herb. Od zawsze moim marzeniem była gra tutaj.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!