Menu
/ marca.com

MARCA: Real Madryt nie zapłaci 80 milionów za Tchouaméniego

Foto: MARCA: Real Madryt nie zapłaci 80 milionów za Tchouaméniego
Fot. Getty Images

Real Madryt jest poważnie zainteresowany Aurélienen Tchouaménim, ale jednocześnie nie zamierza zbliżać się do 80 milionów euro, jakich oczekuje za niego Monaco. Problem w tym, że Francuzi dobrze wiedzą, że Królewscy mają odłożone duże pieniądze.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym okienku transferowym Aurélien Tchouaméni opuści Monaco. Sam zawodnik chce zmienić klub i o swoich zamiarach zakomunikował już zarówno swojego obecnego pracodawcę, jak i kolegów z zespołu. 22-latek jest zdania, że liga francuska robi się dla niego za mała, dlatego już teraz chciałby przenieść się do klubu, który gwarantowałby mu grę w dużo bardziej wymagających i prestiżowych rozgrywkach.

Na ten moment w walce o względy młodego pomocnika pozostają trzy ekipy – Real Madryt, Liverpool i Paris Saint-Germain. Mimo wszystko wydaje się, że to Królewscy jako pierwsi wykazali poważne zainteresowanie Tchouaménim, którego operacja została w pewnym momencie wstrzymana z powodu oczekiwania na ostateczną decyzję Kyliana Mbappé. Klub z Santiago Bernabéu miał przy tym przekazać francuskiemu pomocnikowi, aby ten został w Monaco na jeszcze jeden sezon. Opcję taką główny zainteresowany z miejsca odrzucił, dlatego swoje oczy skierował w stronę Premier League. Teraz jednak sytuacja ponownie zaczyna się zmieniać.

Największym problemem w kontekście ewentualnego transferu Tchouaméniego są wygórowane oczekiwania finansowe ze strony Monaco. Na ten moment mówi się o 80 milionach euro – kwotę tę Królewscy z miejsca jednak wykluczają. Przedstawiciele Realu Madryt gotowi są zasiąść do rozmów z Francuzami, ale w żadnym wypadku nie zamierzają zbliżać się do tej zaporowej ich zdaniem granicy. Z drugiej strony wszystko wskazuje na to, że na rynku są inne kluby, dla których 80 milionów euro za 22-letniego pomocnika wcale nie jest przesadą.

Na niekorzyść Los Blancos działa fakt, że zarówno Monaco, jak i Tchouaméni chcą jak najszybciej rozwiązać jakiekolwiek wątpliwości wokół najbliższej przyszłości zawodnika. Klub z Księstwa Monako jest przyzwyczajony do tego, że za swoje perełki wyciąga naprawdę duże kwoty, a jednocześnie wszyscy wiedzą, że Real Madryt ma odłożone wystarczające na ten transfer pieniądze. Nie wydaje się zatem, aby Francuzi chętnie schodzili ze swoimi oczekiwaniami.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!