Królewskie zagrają w Lidze Mistrzyń!

W meczu 30. kolejki Primera Iberdrola piłkarki Realu Madryt pokonały 1:0 Villarreal po bramce Kosovare Asllani z rzutu karnego. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Barcelona pokonała 2:1 Atlético Madryt, dzięki czemu Las Blancas awansowały na trzecie miejsce w tabeli i zagrają w eliminacjach do Ligi Mistrzyń.

Las Blancas nie zależały wyłącznie od siebie, jednak tylko zwycięstwo dawało drużynie Alberto Torila szanse na awans na upragnione trzecie miejsce w tabeli. Królewskie od początku meczu narzuciły intensywność i już w 2. minucie pierwsze ostrzeżenie wysłała Maite, jednak jej strzał minął światło bramki. W kolejnych minutach szansę miała Athenea, ale jej strzał również nie wymagał interwencji Tajonar Alonso. Po pół godziny gry gospodynie stworzyły dwie bardzo dobre okazje na objęcie prowadzenia – najpierw uderzenie Zornozy z linii bramkowej wybiła defensorka Villarrealu, a później strzał Maite po rykoszecie minimalnie minął bramkę przyjezdnych. Piłkarki Realu Madryt zebrały owoc swoich ataków tuż przed zejściem na przerwę, kiedy w polu karnym sfaulowana została Esther, a rzut karny dość szczęśliwie na bramkę zamieniła Kosovare Asllani.

Po zamianie stron Villarreal szukał gola wyrównującego i już kilka minut po wznowieniu gry mógł doprowadzić do remisu, jednak w pojedynku oko w oko z Misą napastniczka Żółtej Łodzi Podwodnej posłała piłkę wysoko nad poprzeczką. W 60. minucie Belén stanęła przed najlepszą okazją dla przyjezdnych, ale z bardzo bliskiej odległości ponownie posłała piłkę ponad bramką Misy. Na 10 minut przed końcem portera Królewskich popisała się fantastyczną paradą, ratując zespół przed stratą gola. Królewskie wyraźnie opadły z sił, cierpiały, zaczęły grać nerwowo, jednak potrafiły dowieźć korzystny wynik do końca.

Kilkanaście sekund po końcowym gwizdku na Estadio Alfredo Di Stéfano przyszły znakomite informacje z Barcelony, gdzie na Estadi Johan Cruyff Katalonki pokonały Atlético Madryt 2:1. To pozwoliło Las Blancas wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli kosztem właśnie Atleti i zagwarantować sobie prawo do gry w eliminacjach do Ligi Mistrzyń w przyszłym sezonie.

Real Madryt – Villarreal 1:0 (1:0)
1:0 Kosovare Asllani 43' (rzut karny)

Real Madryt: Misa; Peter, Ivana Andrés, Rocío Gálvez; Athenea del Castillo (Lucía Rodríguez, 87'), Maite Oroz, Abelleira (Kaci, 46'), Zornoza, Olga Carmona; Asllani (Svava, 64') i Esther (Møller, 46').
Villarreal: Tajonar; Nerea Pérez (Oprea, 80'), Lara Mata (Miguélez, 74'), Yenifer Giménez (Ainoa Campo, 53'), Pancha Lara; Belén, Bea Prades, Soldevila, Cienfu; Salma Paralluelo i Sheila Guijarro (Estefa, 74').