Advertisement
Menu
/ realmadrid.com

Oficjalnie: Modrić 2023!

Real Madryt oficjalnie potwierdził dzisiaj, że przedłużył kontrakt z Chorwatem, którego dotychczasowa umowa wygasała w czerwcu tego roku.

Foto: Oficjalnie: Modrić 2023!
Fot. własne

Od wielu miesięcy nikt nie miał wątpliwości, że pomocnik zostanie w stolicy Hiszpanii na kolejny sezon i jedynie kwestią czasu pozostawało, kiedy wszelkie formalności zostaną dopięte, by można było ogłosić to całemu światu, co stało się właśnie dzisiaj. „Real Madryt i Luka Modrić doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu z zawodnikiem, który pozostanie związany z klubem do 30 czerwca 2023 roku”, poinformowali Królewscy na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Luka Modrić będzie mógł bronić barw Los Blancos jeszcze przez przynajmniej jeden rok, co bez wątpienia wywalczył sobie swoją grą i postawą na boisku. Po odejściu takich piłkarzy jak Cristiano Ronaldo czy Sergio Ramos pomocnik stał się jednym z liderów i kapitanów Realu Madryt. Lukita ma już 36 lat i z tego powodu Królewscy nie mogli zaproponować mu dłuższej umowy, a podobna sytuacja miała już miejsce w ubiegłym roku, gdy w maju piłkarz przedłużył kontrakt do końca czerwca tego roku. Chorwat rozumie też, jak wygląda życie piłkarza i chce grać dla Los Merengues tylko wtedy, kiedy sam będzie w stanie oferować maksymalną wydajność.

W Madrycie nikt nie ma wątpliwości, że pomimo wieku Modrić jest obecnie kluczowym piłkarzem zespołu, co pokazuje nie tylko jego gra, zaangażowanie i waleczność, ale od dłuższego czasu także liczby. Chorwat w ostatnim sezonie rozegrał 45 spotkań i strzelił 3 gole, ale przede wszystkim jest mentorem dla wielu młodych zawodników. Jego relacje z klubem oraz Pérezem są wyjątkowe, prezes wielokrotnie nie szczędził mu pochwał i obu stronom zależało na podpisaniu nowego kontraktu. Florentino chciałby, aby 36-latek zakończył karierę w Realu, a w sprawie nowej umowy obaj panowie doszli do porozumienia w trzy minuty.

Modrić trafił do Madrytu w 2012 roku, gdy Królewscy zapłacili za niego Tottenhamowi 35 milionów euro. Początki Lukity w stolicy Hiszpanii nie były usłane różami, a anegdotą do dziś pozostaje, że media uznawały go z najgorszy transfer sezonu. Od tego czasu minęło już dziesięć lat, a Chorwat zdążył zostać uznany najlepszym piłkarzem świata i wstawić do gabloty Złotą Piłkę.

Chorwacki pomocnik jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii Realu Madryt i wygrał z klubem więcej pucharów niż tacy piłkarze jak José Antonio Camacho czy Chendo. Razem z Królewskimi zdobył pięć Lig Mistrzów, trzy mistrzostwa Hiszpanii, jeden Puchar Króla, cztery Superpuchary Hiszpanii, trzy Superpuchary Europy i cztery Klubowe Mistrzostwa Świata. Dla Los Blancos rozegrał 436 meczów i strzelił 31 goli.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!