Pewne zwycięstwo koszykarzy

W 33. kolejce Ligi Endesa Real Madryt pewnie wygrał z UCAM Murcia. Królewscy byli wyraźnie lepsi od rywali, mimo że już o nic nie grają w sezonie zasadniczym.

Real Madryt pewnie pokonał Murcię w meczu w ramach 33. kolejki Ligi Endesa. Królewscy o nic nie grali, w przeciwieństwie do rywali, ale i tak byli o wiele lepsi. Pierwsza połowa była wyrównana, lecz po zmianie stron wyraźnie było widać, komu należy się zwycięstwo. Graczem meczu został Tavares, jednak Real Madryt dobrze się zaprezentował jako drużyna. Wielu zawodników miało duży udział w tej wygranej.

Pierwsza kwarta była najsłabsza w wykonaniu Realu Madryt. Królewscy nie oddali ani jednego rzutu za 3 punkty i zaliczyli aż 5 strat. Przez większość czasu na prowadzeniu znajdowali się goście. Świetnie spisywał się Webb, a o zbiórki walczył Lima. Jedyną zasługą madrytczyków w tej części było utrzymanie kontaktu z rywalami, których największa przewaga wynosiła tylko 5 punktów. Pierwsza kwarta została wygrana przez Murcię (19:21).

Druga część to znaczna poprawa w wielu aspektach. Podopieczni Laso wyraźnie zdominował zbiórki, bo na parkiecie był Tavares. Środkowy spisywał się znakomicie. Zdobył 8 punktów, zebrał 4 piłki i zanotował aż 3 bloki. Stworzył różnicę, którą trudno było zniwelować gościom, bo Lima musiał też odpocząć. Królewscy wyprzedzili Murcię i rozpoczęli budowanie przewagi (41:37).

Po zmianie stron Real Madryt przejął całkowitą kontrolę nad meczem i już na etapie trzeciej kwarty zagwarantował sobie zwycięstwo. Wszystko w zespole funkcjonowało tak, jak należy. Skuteczność była wysoka i trafiali niemal wszyscy zawodnicy. Murcia odbijała się od defensywnego muru gospodarzy. Skuteczne w zespole gości były pojedyncze próby, ale to było za mało. Przewaga Realu Madryt systematycznie rosła, sięgając 19 punktów na koniec kwarty (68:49).

Królewscy zwycięstwo mieli w garści, więc w ostatniej kwarcie mogli trochę zwolnić. Murcia jeszcze wykonała jeden zryw, zmniejszając stratę do 11 punktów. Real Madryt szybko zareagował i odbudował przewagę. Szansę na występ otrzymał Núñez, a końcówka spotkania pozbawiona była emocji. Blancos uciekli na ponad 20 punktów i ze spokojem doczekali do końca meczu.

90 – Real Madryt (19+22+27+22): Williams-Goss (7), Causeur (13), Hanga (5), Poirier (8), Yabusele (5), Núñez (0), Randolph (7), Abalde (10), Deck (7), Tavares (14), Llull (9), Taylor (5).

69 – UCAM Murcia (21+16+12+20): Davis (5), Webb (12), Lima (3), Taylor (10), Rojas (0), Bellas (4), Mālmanis (0), Radović (10), McFadden (7), Cățe (8), Czerapowicz (8), Vasileiadis (2).