Oceny zawodników po meczu z City

Real Madryt wygrał u siebie z Manchesterem City 3:1 i awansował do finału Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Bez jego interwencji nie byłoby awansu. O ile w Manchesterze nie pomógł drużynie, o tyle wczoraj należał do absolutnie kluczowych zawodników. Obronił świetny strzał Cancelo z dystansu czy uderzenie Grealisha, które wybił nogą. Jeden z bohaterów. Warto docenić także jego wyprowadzenie piłki przed podyktowaniem rzutu karnego.

2. Carvajal

Fizycznie wspiął się na szczyt. Nie miał żadnych problemów kondycyjnych, a był na boisku przez ponad 130 minut. Jego zagranie otworzyło Realowi drogę do bramki na 2:1, a mógł zaliczyć asystę już na początku drugiej połowy, gdy świetnej okazji nie wykorzystał Vinícius.

3. Militão

W pierwszej połowie był nieco nieobecny, miał problemy z pressingiem rywali, ale wygrał też kilka ważnych pojedynków i miał kilka udanych interwencji w obronie. Nie wytrzymał na boisku do ostatnich minut.

6. Nacho

Najwięcej wybić i najwięcej przechwytów. Nacho zagrał bardzo dojrzały mecz, a gdy trzeba było włączyć tryb Realu Madryt w Lidze Mistrzów, był też w ataku, gdzie pomógł przy drugim golu. Dał radę, co nikogo nie powinno już dziwić.

23. Mendy

Niektórzy oprawiają sobie w ramki zdjęcia po trafieniach, ale on po wczorajszym spotkaniu mógłby celebrować interwencję. Doskonale zachował się po strzale Grealisha, a Real byłby już na kolanach. Można się zastanowić, czy przy golu dla City był dobrze ustawiony, jednak i tak Mendy zasłużył na pochwały głównie dzięki tej jednej, ale jakże ważnej interwencji.

14. Casemiro

Zszedł z boiska przy wyniku 0:1, ale mimo wszystko rozgrywał dobre zawody. Wniósł to, czego Realowi brakowało w pierwszym meczu, dzięki czemu City nie poczuło się komfortowo w środkowej strefie. Od czasu do czasu musiał też nieco podostrzyć. Wykorzystał pobłażliwość sędziego, który go nie ukarał za żadne z dwóch ewidentnych przewinień.

8. Kroos

Zagrał tak, jak nas do tego przyzwyczaił w ostatnich tygodniach. Pomagał przy wyjściach spod pressingu, ale nie zawsze był odpowiednio zaangażowany w defensywę. Posłał doskonałe podanie do Carvajala na początku drugiej połowy, gdy Vinícius zmarnował świetną okazję. Mimo wszystko może się wydawać, że zrobił to, czego oczekiwał od niego trener. Po jego zejściu mecz stał się zdecydowanie bardziej szalony.

15. Valverde

Legendy głoszą, że do teraz zasuwa na Bernabéu od jednego pola karnego do drugiego. Mocno napracował się w defensywie, choć nie miał łatwego zadania, grając najpierw naprzeciwko Cancelo, a później w środku pola. W ofensywie można od niego wymagać więcej, ale jak zwykle nie można odmówić mu ogromnych chęci.

10. Modrić

Zagrał niezłe spotkanie, które mogło być jeszcze lepsze. Szkoda, że zmarnował bardzo dobrą okazję, gdy źle sobie przyjął piłkę, a później został zablokowany. Otrzymał zasłużone oklaski za efektowne zatrzymanie De Bruyne na własnej połowie. Tak jak w przypadku pozostałych członków tercetu CKM najważniejsze i najlepsze rzeczy dla Realu stały się jednak już po jego zejściu z boiska.

20. Vinícius

Nie było to jego najlepsze spotkanie. Zaliczył bardzo dużo strat, choć jednocześnie nikt tak chętnie jak on nie wchodził w pojedynki, które często zresztą wygrywał. Gra naprzeciwko Walkera nie była jednak łatwa, a on i tak potrafił się odnaleźć. Szkoda zwłaszcza sytuacji z początku pierwszej połowy, choć trzeba też mu oddać, że gdyby Modrić lepiej przyjął piłkę, Vinícius być może miałby asystę.

9. Benzema

Nie miał ustawionego celownika tak dobrze jak w swoich najlepszych występach w tym sezonie, ale i tak dołożył swoje. Zaliczył ważną asystę przy pierwszym golu, potem wywalczył i wykorzystał rzut karny. Lider, choć tym razem to nie jego nazwisko trafia na okładki gazet.

21. Rodrygo

Bohater! Nie można było wymagać od niego więcej. Wszedł, strzelił dwa gole, przy trzecim miał udział. Wielkie wejście, największy wieczór w jego dotychczasowej karierze. Co za występ. Ręce same składają się do oklasków. Czapki z głów.

11. Asensio

Teoretycznie nie pokazał w tym meczu żadnych swoich atutów. Zaliczył jednak asystę przy golu na wagę dogrywki. Było w tym sporo przypadku, jednak mimo wszystko pomógł drużynie w odniesieniu sukcesu.