Villarreal znów pisze historię

Podopieczni Unaia Emery’ego znów zaskoczyli Bayern Monachium. Wczoraj zremisowali w Bawarii 1:1 i awansowali do półfinału drugi raz w swojej historii.

Pomimo wygranej na własnym boisku Villarreal nadal nie był stawiany w roli faworyta do awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Bayern wciąż miał przed sobą 90 minut na własnym boisku i to właśnie w tym zespole upatrywano potencjalnego rywala dla Liverpoolu, który również zrobił duży krok do awansu po wygranej z Benficą.

Dominacja Bayernu była bardzo wyraźna od pierwszej minuty na Allianz. W pierwszej połowie poza posiadaniem piłki nic z tego nie wynikało. Wszystko – przynajmniej w teorii – wróciło do normy w 52. minucie, gdy Robert Lewandowski strzelił gola na 1:0 i wyrównał stan dwumeczu.

Bayern wciąż atakował, ale w jego poczynaniach było widać coraz mniejszą intensywność. Świetną szansę zmarnował co prawda Thomas Müller, ale w ostatnich minutach wydawało się, że gospodarze, tak jak Villarreal, czeka już na dogrywkę. Taka postawa została ukarana w 88. minucie dzięki Samuelowi Chukwueze. Nigeryjczyk wykorzystał podanie Gerarda Moreno i choć uderzył nieczysto, przesądził o losach dwumeczu.

Villarreal już czeka na rywala w półfinale, którym będzie Liverpool lub Benfica. W drugim zakończonym dwumeczu Real wygrał z Chelsea i zmierzy się z Manchesterem City lub Atlético.