Szymon Marciniak poprowadzi mecz Realu Madryt z Chelsea w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów na Santiago Bernabéu. Arbitrowi z Płocka na liniach pomogą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Sędzią technicznym będzie Srđan Jovanović, a w systemie VAR wszystko sprawdzać będą Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski.
Marciniak został sędzią międzynarodowym w 2011 roku i od tego czasu był rozjemcą w 33 spotkaniach Champions League. Ma w dorobku także prowadzenie meczu Superpuchar Europy, ćwierćfinały Ligi Mistrzów czy półfinały Ligi Europy. Pełnił też rolę arbitra głównego podczas Mistrzostw Europy we Francji czy Mistrzostw Świata w Rosji.
41-latek prowadził pięć spotkań Realu Madryt. Po raz pierwszy pojawił się na Estadio Santiago Bernabéu w marcu 2016 roku, gdy Los Blancos ograli Romę 2:0. Kolejne dwa spotkania to remisy z Borussią Dortmund (2:2 w grudniu 2016 roku) i Tottenhamem (październik 2017 roku). W 2018 roku Polak prowadził też derby stolicy Hiszpanii, gdy Real przegrał 2:4 po dogrywce w spotkaniu o Superpuchar Europy z Atlético. Ostatni raz sędziował Królewskim w tym sezonie w Tyraspolu, gdzie zespół Carletto wygrał 3:0 z Sheriffem. Marciniak nigdy nie spotkał się na boisku z Chelsea.
W tym sezonie Marciniak poprowadził 31 spotkań: 18 w PKO BP Ekstraklasie, 1 w Fortuna I Lidze, 6 w Lidze Mistrzów i 2 w eliminacjach do niej. Pokazał łącznie 129 żółtych kartek (4,16), sześć czerwonych (0,19) i podyktował czternaście rzutów karnych (0,45).
Komentarze (46)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się