Real Madryt U-12 w ćwierćfinałach La Liga Promises

Infantil B wygrał drugi grupowy mecz na XXV turnieju La Liga Promises International i awansował do ćwierćfinałów. W nich wieczorem zmierzy się z Valencią.

Tenerife postawiło od początku dużo trudniejsze warunki niż Liverpool, który wczoraj rozbito 6:0. Zagrożenie oba zespoły tworzyły głównie po dośrodkowaniach, a najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie miał Enzo, którego strzał głową przeleciał tuż obok słupka. Drugą część lepiej rozpoczęli rywale, ale bramkarz Guille ratował Los Blancos. Ostatecznie to Real Madryt przełamał remis po skutecznej główce Manu po zagraniu z rożnego.

Real Madryt 1:0 CD Tenerife
Gole: 1:0 Manu 19'

Real Madryt: 1 Guille; 2 Nacho, 3 Manu, 5 Edu, 6 Mateo (c), 9 Enzo i 10 Bryan Bugarín
Rezerwowi: 13 Alberto; 4 Júnior, 7 Juan, 8 Raúl oraz 11 Manero
TRENER: Juan Carlos Duque.

* * *

La Liga Promises w edycji International organizuje swoje 25. zmagania od 25 do 27 marca na Gran Canarii. W turnieju bierze udział 14 ekip U-12, wśród nich Infantil B Realu Madryt. Królewscy bronią tytułów z 2019 i 2018 roku. W ostatnich latach turnieje nie odbywały się z powodu pandemii.

Real Madryt wylądował w grupie C z Liverpoolem i Tenerife. Poza tym w grupie A rywalizowały Barcelona, Benfica, Celta i Betis, w grupie B Villarreal, Borussia Dortmund i Atlético, a w grupie D Juventus, Valencia, Las Palmas i Sevilla. Zmagania rozpoczęły się w piątek rano i potrwają do niedzieli 27 marca.

Na boisku znajduje się po 7 zawodników z bramkarzem, a mecze trwają: w grupie po 12 minut połowa; w ćwierćfinałach 12 minut połowa; o 3. miejsce 12 minut połowa (każdy 3 minut przerwy); półfinały 15 minut połowa (5 minut przerwy); finał 20 minut połowa (10 minut przerwy)

Z każdej grupy awansowały po dwie najlepsze ekipy, które rozegrają ćwierćfinały w sobotnie popołudnie. Półfinały i finał zaplanowano na niedzielę.

* * *

Rywalem Królewskich w ćwierćfinałach w sobotni wieczór będzie Valencia, która w grupie przegrała 0:2 z Sevillą, wygrała 4:3 z Juventusem i pokonała 1:0 Las Palmas.

TERMINARZ ĆWIERĆFINAŁÓW
Sobota, 18:00 Atlético Madryt v FC Barcelona
Sobota, 18:30 Real Madryt v Valencia CF
Sobota, 19:00 SL Benfica v Villarreal CF
Sobota, 19:30 Sevilla FC v Liverpool FC.

Popołudniowe sobotnie mecze ćwierćfinałowe turnieju będzie można obejrzeć tutaj.

Dokładny terminarz wszystkich grup oraz dotychczasowe wyniki można znaleźć na stronie La Ligi.