Walka o Ligę Mistrzyń trwa

W meczu 25. kolejki Primera Iberdrola Real Madryt podejmie na Estadio Alfredo Di Stéfano siódme w tabeli Levante. Początek meczu już dziś o godzinie 12:00

Piłkarki Realu Madryt chcą kontynuować swoją świetną dyspozycję w Lidze Iberdrola i celują w szóstą z rzędu wygraną przed własną publicznością. W ostatnich 12 kolejkach podopieczne Alberto Torila przegrały tylko dwa mecze, oba z Barceloną, a w pozostałych odniosły komplet zwycięstw, dzięki którym stały się jednymi z głównych kandydatek do zajęcia miejsca premiowanego awansem do Ligi Mistrzów.

W tym momencie Królewskie plasują się na piątej lokacie, jednak wciąż zależą tylko od siebie, by zająć jedno z dwóch miejsc gwarantujących grę w europejskich pucharach. Niemniej, by tak się stało, piłkarki Realu Madryt nie mogą sobie pozwolić na potknięcie, a już dziś o godzinie 12:00 na Estadio Alfredo Di Stéfano czeka ich trudny mecz z Levante. Las Granotas jeszcze do niedawna były poważnymi kandydatkami do walki o grę w Europie, jednak seria poważnych kontuzji mocno oddaliła ich od tego celu.

Królewskie podchodzą do dzisiejszego starcia po środowej porażce 1:3 z Barceloną w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzyń z Barceloną. Pomimo przegranej i praktycznie pogrzebanej szansie na awans do półfinałów, Las Blancas pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie, szczególnie w pierwszej połowie. Postawa drużyny w pierwszych 45 minutach gry z mistrzyniami Hiszpanii i Europy pokazała umiejętności tej drużyny, które z pewnością nie gryzą się z wymaganiami europejskiej czołówki.

W ostatnich tygodniach Królewskie grają praktycznie dwa razy w tygodniu i dziś zmęczenie może dać o sobie znać, tym bardziej wobec absencji takich zawodniczek jak Kaci, Marta Cardona, czy Asllani. Alberto Toril ma do dyspozycji tylko trzy pomocniczki i musiał sięgnąć do cantery po Paulę Partido i Camacho, by uzupełnić kadrę. Wiele wskazuje na to, że hiszpański szkoleniowiec dokona kilku roszad względem meczu z Barceloną i dziś spore szanse na grę od pierwszej minuty mają Kenti, Ivana, Møller czy Nahikari.

Początek meczu z Levante o godzinie 12:00. Transmisję na żywo przeprowadzi Real Madrid TV.