/ marca.com

Real liczy na wcześniejszy powrót Viníciusa

Brazylijczyk nie będzie mógł zagrać w najbliższym meczu reprezentacji, ponieważ obejrzał w nocy żółtą kartkę.

Najbardziej upragniona noc Viníciusa w Brazylii, gdy 140 członków rodziny i przyjaciół na trybunach Maracany świętowało jego pierwszą bramkę dla drużyny narodowej, miała jedną wadę. Przynajmniej dla niego i Tite, ale nie dla Realu Madryt: został upomniany i prawdopodobnie wkrótce wróci do Hiszpanii.

Żółta kartka, którą otrzymał, już w drugiej połowie wygranego 4:0 meczu z Chile, oznaczała, że zostanie zawieszony. Z tego powodu nie będzie mógł wystąpić w meczu z Boliwią, który odbędzie się w środę. Real Madryt spodziewa się więc, że atakujący zostanie zwolniony ze zgrupowania i wróci wcześniej do stolicy Hiszpanii.

Ponadto istnieje bardzo bliski precedens, jakim jest sprawa Éder Militão z poprzedniej przerwy na kadrę. Środkowy obrońca, który notabene nie zagrał wczoraj wieczorem, otrzymał żółtą kartkę pod koniec stycznia przeciwko Ekwadorowi i opuścił zgrupowanie w związku z przymusową absencją w meczu z Paragwajem na początku lutego.

Ancelotti może być zadowolony, ponieważ każdy odpoczynek jest mile widziany w okresie poprzedzającym decydującą część sezonu. Vinícius jest czwartym zawodnikiem, który rozegrał w Realu najwięcej minut (3 289), więc po 75 meczach z Chilijczykami przydałaby mu się chwila wytchnienia.