Derby dla Realu

W meczu zaległej 16. kolejki Primera Iberdrola Real Madryt pokonał Atlético na Centro Deportivo Wanda 2:0. Bramki dla Królewskich zdobyły Caroline Møller i Esther. Misa obroniła rzut karny.

Mecz mogły idealnie ułożyć sobie gospodynie, które już w 1. minucie stworzyły dogodną okazję, którą zmarnowała Shei. Z biegiem minut Las Blancas nabierały rytmu i po pół godzinie gry objęły prowadzenie za sprawą Caroline Møller, która wykorzystała precyzyjne dośrodkowani Athenei. Kilka minut później Athenea mogła podwoić prowadzenie Królewskich, jednak jej strzał wybroniła Gallardo. Przed przerwą bliska wyrównania była Ajibade, ale na przeszkodzie stanęła Misa.

Początek drugiej połowy ponownie należał do Las Colchoneras, jednak to Las Blancas mogły cieszyć się z drugiego gola. W 53. minucie kombinacyjnie na prawej stronie pograły Lucía z Møller, ta wycofała do Esther, która zdobyła bramkę na 2:0. W 63. minucie piłkarki Atleti mogły złapać kontakt, jednak świetna Misa wybroniła rzut karny Sampedro.

Gospodynie naciskały, jednak między słupkami świetnie spisywała się Misa, broniąc strzały Santos i Ajibade. Goniąc wynik piłkarki Atleti narażały się na kontry i w 89. minucie Esther była bliska bramki na 3:0. Ostatecznie wynik już się nie zmienił i podopieczne Alberto Torila zgarnęły pełną pulę w derbach, wygrywając jednocześnie siódme spotkanie z rzędu w Lidze Iberdrola.

Atlético Madryt – Real Madryt 0:2 (0:1)
0:1 Møller 30'
2:0 Esther 53'

Atlético Madryt: Gallardo, Aleixandri, Van Dongen, A. Sampedro (Ludmila, 69’), Maitane, Santos (Tounkara, 69’), Meseguer, Ajibade, Bárbara (Kgatlana, 79’), Shei y Banini.
Real Madryt: Misa, Lucía (K. Robles, 74’), Peter, Rocío (Asllani, 82’), Svava, Kaci, Zornoza, Athenea (Teresa, 89’), Møller (M. Oroz, 74’), Esther y Nahikari (Claudia F., 82’).