Najnowszy filmik pokazuje prace nad zewnętrzną strukturą stadionu oraz postępy w jego zadaszaniu i pokrywaniu. Podkreślono, że po położeniu izolacji akustycznej i termicznej rozpoczną się prace nad aluminiową fasadą.
Wskazano, że nowe klatki schodowe na dwóch trybunach pozwolą zyskać przestrzeń i dostępność w środku obiektu. Do tego trwają prace nad strukturą nowego budynku stadionowego od trybuny z ławkami rezerwowych.
Głównym punktem filmiku jest jednak pokazanie postępów w pracach nad podziemną szklarnią. Pierwszy klub oficjalnie pokazał jej wnętrze, gdzie cały czas trwa kopanie w dół i zabezpieczanie już istniejących struktur. Zdjęcia ze szklarni można obejrzeć na oficjalnej stronie klubu.
Wartość przebudowy Santiago Bernabéu pierwotnie wynosiła 575 milionów euro, które dzieliły się na następujące inwestycje: 300 milionów euro na prace budowlane; 100 milionów euro na wyposażenie technologiczne obiektu; 175 milionów euro na poprawienie infrastruktury, która pozostanie na stadionie. W związku z wdrożeniem pomysłu chowanej murawy w 2021 roku Florentino Pérez poprosił instytucje finansowe o powiększenie kredytu o 160 milionów. Ostatecznie klub od 2023 do 2049 roku będzie spłacać około miliardowy kredyt razem z odsetkami.
Oficjalnie prace budowlane rozpoczęły się w maju 2019 roku, a zakończyć się mają na przełomie 2022 i 2023 roku. Źródła zbliżone do osób pracujących przy przebudowie podkreślają, że opóźnienie względem pierwotnego terminu oficjalnego otwarcia obiektu w sierpniu 2022 roku jest normalne, bo praktycznie cały czas projekt jest rozwijany i poprawiany na czele z wdrożeniem w środku przebudowy planu z chowaną murawą. Na dzisiaj realistyczny scenariusz mówi o zakończeniu prac budowlanych w pierwszym kwartale 2023 roku.
Komentarze (7)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się