/ villarrealcf.es

Oficjalnie: Gerard Moreno z urazem mięśniowym

Villarreal potwierdził uraz mięśniowy Gerarda Moreno. Lider Żółtej Łodzi nie wystąpi w sobotnim meczu z Realem Madryt.

„Po badaniach wykonanych na Gerardzie Moreno potwierdzono przeciążenie mięśniowe, z którym piłkarz zmaga się w prawej nodze. Napastnik przejdzie przez zabiegi rehabilitacyjne. Czas powrotu będzie zależeć od rozwoju sytuacji”, przekazał dzisiaj Villarreal.

Moreno, który w poprzednim sezonie zaliczył 30 goli i 11 asyst w 46 występach dla Villarrealu, a obecnie po 19 meczach ma 11 goli i 4 asysty, nie zagrał dwa tygodnie temu z Mallorcą, bo tydzień wcześniej w starciu z Elche poczuł ból mięśni łydki. Unai Emery wystawił go w ten weekend od pierwszej minuty w spotkaniu z Betisem, ale Hiszpan był zmuszony opuścić boisko już po 35 minutach. Ostatecznie dzisiaj potwierdzono kolejny uraz łydki atakującego.

Media podają, że 29-latek nie zagra przez 3-4 tygodnie, co oczywiście wyklucza jego występ w sobotnim spotkaniu z Realem Madryt. Moreno zabraknie także w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Juventusem, który odbędzie się 22 lutego.

Poza Hiszpanem w Villarrealu niedostępni w ten weekend byli Dia, Coquelin i Peña. Tydzień temu przeciwko Mallorce zastąpiono Moreno poprzez wystawienie w ataku Triguerosa, który zastąpił Hiszpana także w starciu z Betisem. Poza tym Emery ma w ofensywie do dyspozycji Danjumę czy Alcácera.