/ as.com

Hazardowi strzelać nie kazano

Eden Hazard był aktywny w spotkaniu z Elche, jednak przez prawie 80 minut nie oddał ani jednego strzału na bramkę Édgara Badíi. Taka sytuacja zdarzyła się nie pierwszy raz w tym sezonie.

W niedzielne popołudnie Real Madryt zremisował z Elche 2:2 na Santiago Bernabéu. Królewscy nie grali źle, ale głównym problemem okazała się nieskuteczność. Drużyna Ancelottiego oddała łącznie aż 16 strzałów na bramkę (w tym 8 celnych), a dodatkowo w pierwszej połowie rzut karny zmarnował Karim Benzema. Z wykorzystywaniem sytuacji znacznie lepiej radzili sobie gracze Elche, którzy z dwóch okazji wycisnęli dwa gole. Ostatecznie remis w doliczonym czasie gry uratował Éder Militão, jednak po meczu można było czuć ogromny niedosyt.

Jednym z zawodników, który na pewno miał w tym spotkaniu coś do udowodnienia, był Eden Hazard. Belg kilka dni wcześniej zdobył zwycięską bramkę na Estadio Manuel Martínez Valero i zapewnił Królewskim awans do ćwierćfinału Pucharu Króla, więc kolejny raz chciał pokazać, że ciągle może odwrócić swoją skomplikowaną sytuację w stolicy Hiszpanii. Atakujący spędził na murawie 79 minut i z całą pewnością nie można odmówić mu chęci do gry, jednak kolejny raz zabrakło konkretów, a najbardziej było to widoczne w statystyce strzałów.

Eden często uczestniczył w akcjach ofensywnych swojego zespołu, jednak nie oddał ani jednego strzału na bramkę Édgara Badíi i niestety jest to problem, który pojawiał się już w tym sezonie. W trakcie spotkania widać było, że atakujący czuje się coraz lepiej na boisku, ponieważ zanotował trzy udane dryblingi, a dodatkowo dobrze dogaduje się z Karimem Benzemą. Gdy jednak Belg ma już dobrą sytuację do oddania strzału, cały czas brakuje mu pewności siebie i wybiera inne rozwiązania.

W obecnych sezonie Hazard ma na koncie łącznie 18 rozegranych spotkań i aż w dziewięciu z nich ani razu nie uderzał na bramkę przeciwnika. Co prawda w niektórych z tych starć wchodził na murawę tylko na kilku minut, ale otrzymał również kilka poważnych szans, których jednak nie potrafił wykorzystać. Brak regularnej gry oraz niewystarczająca wiara w swoje umiejętności sprawiły, że w aktualnych rozgrywkach Hazard ma na koncie zaledwie 13 oddanych strzałów przez 833 minuty spędzone na boisku. Były gracz Chelsea uderza rzadko, ale kiedy już to robi, zazwyczaj uderza w światło bramki, ponieważ 11 z 13 prób było celnych.

Nieco lepiej wygląda statystyka dryblingów. Atakujący ma na koncie już 30 prób przedryblowania rywala, w tym 23 udane. Co ciekawe, w spotkaniach, w których Eden dryblował najwięcej (starcia z Sheriffem Tiraspol i Cádizem), drużyna nie potrafiła odnieść zwycięstwa, przegrywając w Lidze Mistrzów i remisując w La Lidze. Słabe wyniki sprawiły, że piłkarz z każdym kolejnym tygodniem coraz mniej liczył się dla Carlo Ancelottiego.

Wspomniane dwa spotkania nie są niestety żadnym wyjątkiem od reguły, ponieważ gdy Hazard jest na boisku, Real zwyczajnie wygrywa rzadziej. W aktualnym sezonie Belg dziewięć razy znalazł się w wyjściowej jedenastce Królewskich. Bilans tych spotkań to pięć zwycięstw, trzy remisy (z Levante, Cádizem i Elche) oraz jedna porażka z Sheriffem Tiraspol na Santiago Bernabéu. Statystyki nie przemawiają za 31-latkiem, jednak niewykluczone, że w najbliższych meczach ponownie dostanie swoją szansę. Vinícius Militão, Casemiro i Rodrygo wrócą ze zgrupowania reprezentacji dzień przed pucharowym starciem z Athletikiem, więc ich występ w tym meczu może stać pod znakiem zapytania. W lidze z kolei Vini będzie pauzować za kartki podczas najbliższej konfrontacji z Granadą, co otwiera drzwi dla Belga, który ciągle stara się wrócić do swojej optymalnej formy.