Oceny zawodników po meczu z Elche

Real Madryt zremisował u siebie z Elche 2:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Elche oddało na jego bramkę dwa celne strzały i strzeliło dwa gole. Courtois nie miał jednak szans przy żadnym z tych uderzeń. Poradził sobie za to z główką… Casemiro, który nieoczekiwanie mógł go pokonać.

17. Lucas Vázquez

Bardzo nierówny występ Lucasa, który potrafił pokazać się z dobrej strony w odbiorze – robił to także na połowie rywala, raz bardzo dobrze asekurował też stoperów. Znów jednak można mieć do niego zarzut o celność czy w ogóle zasadność dośrodkowań w pole karne. Brakowało mu celności, choć po jednej z wrzutek piłka otarła się o poprzeczkę. Mógł mieć na koncie asystę, ale znów na drodze stanęła poprzeczka, tym razem po strzale Casemiro. Sam Lucas też próbował uderzać, ale jego próba lewą nogą powinna pozostać bez komentarza. Zszedł z boiska przy stanie 0:2, co nie jest dla niego laurką.

3. Militão

Odnalazł się w doliczonym czasie gry w polu karnym rywala, za co należą mu się duże brawa. Nie zdołał wybić piłki przy dośrodkowaniu Fidela przed golem na 0:1, ale na pewno nie można mieć pretensji wyłącznie do niego.

4. Alaba

Dziwnie zachował się przy obu golach, choć ani w jednym, ani w drugim przypadku nie można winić wyłącznie jego. Przynajmniej częściowo zrekompensował to w ataku. To po jego zagraniu sędzia podyktował rzut karny zakończony trafieniem Modricia. W pierwszej połowie doskonałym podaniem uruchomił Benzemę, ale Francuz mimo świetnego przyjęcia nie strzelił gola.

23. Mendy

Rozegrał bardzo dobry mecz z dwoma „ale” – a to wcale nie tak mało. Bardzo dobrze rozumiał się z Viníciusem, był bardzo aktywny w ataku, pomagał w rozegraniu i schodził do środka wtedy, gdy wymagała tego sytuacja. Pierwszym „ale” jest jego świetna sytuacja po odegraniu Benzemy w pierwszej połowie, w której nie zdołał pokonać bramkarza, a drugim – trafienie dla Elche. Mendy pogubił się, zgubił z radaru Pere Millę, który podwyższył prowadzenie gości.

14. Casemiro

Był zaskakująco aktywny w ataku i oddał aż pięć strzałów. Już jeden z pierwszych mógł skończyć się golem, ale Casemiro uderzył prosto w Badíę. Później jeszcze kilka razy próbował po rzutach rożnych, ale ani razu nie udało mu się pokonać bramkarza, którego raz uratowała poprzeczka. W defensywie w większości sytuacji było dobrze, choć zdecydowanie zbyt łatwo razem z Alabą dali się ograć Lucasowi Boyé przy golu na 0:2.

10. Modrić

Chorwat rozgrywał dobre spotkanie, jednak długo nie był pierwszoplanową postacią Realu. Robił jednak swoje, pomagał w rozegraniu i odbiorze, a w ważnym momencie wziął na siebie odpowiedzialność wykonywania rzutu karnego i się nie pomylił.

8. Kroos

Po raz kolejny może pluć sobie w brodę, że jego strzałom niewiele brakowało, by zaskoczyły bramkarza. Kroos grał poprawnie, ale jednocześnie nie potrafił niczym zaskoczyć.

7. Hazard

Po dobrym występie w czwartkowym meczu pucharowym wrócił do wyjściowej jedenastki. Trudno jednoznacznie orzec, czy wykorzystał szansę od trenera, jednak na pewno nie można odmawiać mu ambicji i chęci gry w piłkę. Był aktywny, dobrze zachował się po podaniu Lucasa, gdy przepuścił piłkę nadbiegającemu Casemiro, ale niestety znów nie dołożył czegoś ekstra. No i zszedł przy 0:2…

20. Vinícius

To on ciągnął wózek, gdy było źle. Stracił sporo piłek, ale nieustannie szukał sposobu na przełamanie defensywy rywala i znalazł go w doliczonym czasie gry, gdy zaliczył asystę do Militão, wcześniej wywalczył rzut karny, którego na gola nie zamienił Benzema. Sam też mógł zresztą wpisać się na listę strzelców już na początku meczu, ale z ostrego kąta uderzył w bramkarza. Ponownie był jedną z niewielu nadziei, dlatego tym bardziej martwić nas może jego pauza w starciu z Granadą.

9. Benzema

Zmienił stronę przy rzucie karnym, zaryzykował i Real słono za to zapłacił. Jeszcze w pierwszej połowie mógł zaliczyć asystę po dobrym odegraniu piłki do Mendy’ego, ale jego rodak też nie popisał się skutecznością. Kiedyś zły moment Karima przy rzutach karnych musiał jednak przyjść. Przed wczorajszym meczem wykonywał je w barwach Realu 16-krotnie i ani razu się nie pomylił.