Advertisement
Menu
/ realmadrid.com

Florentino: Paco, nigdy o tobie nie zapomnimy

Florentino Pérez wystosował przemowę po śmierci Paco Gento. Przedstawiamy pełne tłumaczenie wystąpienia prezesa Realu Madryt.

Foto: Florentino: Paco, nigdy o tobie nie zapomnimy
Fot. własne

– Dzisiaj mamy dzień ogromnego smutku nie tylko dla madridismo, ale dla światowego futbolu. Przede wszystkim, chcę wyrazić w imieniu Realu Madryt i własnym najgłębsze kondolencje z powodu śmierci naszego ukochanego honorowego prezesa Francisco Gento. Przesyłamy całe nasze wsparcie i sympatię jego żonie Mari Luz, synom Francisco i Julio, wnuczkom Aitanie i Candeli oraz całej jego rodzinie, wszystkim jego kolegom i najbliższym.

– Francisco Gento przyszedł do Realu Madryt w wieku zaledwie 19 lat ze swojego ukochanego Racingu Santander. Bronił koszulki Realu Madryt przez 18 lat. Stał się tu jedną z największych legend naszego klubu i jedną z legend światowego futbolu. Był częścią generacji legendarnych graczy, która zmieniła historię Realu Madryt, tworząc z niego najbardziej prestiżowy i podziwiany klub na świecie. Razem Santiago Bernabéu oraz Di Stéfano, Puskásem, Kopą, Rialem, Santamaríą, Santistebanem, Amancio, Pirrim i innymi legendami Francisco Gento tworzył historyczną i niezapomnianą drużynę dla wszystkich kibiców, którzy kochają futbol.

– Osiągnięcia Francisco Gento do dzisiaj są praktycznie nie do powtórzenia. To jedyny piłkarz, który zdobył sześć Pucharów Europy w całej historii piłki nożnej. Sześć Pucharów Europy z jednym klubem - Realem Madryt, klubem jego życia, który reprezentował ze swojego serca do ostatniego momentu. Te sześć Pucharów Europy, w tym pięć z rzędu, oraz 12 mistrzostw Hiszpanii naznaczają wymiar jego postaci oraz 600 meczów, jakie rozegrał w koszulce Realu Madryt. Strzelił 182 gole i był reprezentantem Hiszpanii w 34 występach. Otrzymał też wiele wyróżnień indywidualnych.

– Jednak poza jego tytułami i osiągnięciami na boisku, Francisco Gento zdobył sympatię wszystkich madridistas i także swoich rywali dzięki wzorowemu zachowaniu, które prezentował przez całe życie.

– Ja poczułem pasję wobec futbolu i Realu Madryt dzięki piłkarzom jak Francisco Gento, którego poznałem w wieku zaledwie 4 lat, gdy ojciec zaprowadził mnie na Estadio Santiago Bernabéu. Jednak ponad tym mogłem zawiązać wielką przyjaźń z Francisco Gento, który z wartości Realu Madryt i sportu uczynił sposób na życie.

– My, madridistas i ogólnie kibice piłki nożnej, powinniśmy czuć się dumni z piłkarza, który pomógł w tym, by nazwa Realu Madryt była obecna na wszystkich kontynentach. Francisco Gento to jedna z naszych największych legend i wszyscy będziemy wspominać go jako jednego z najlepszych zawodników w naszej 119-letniej historii. On reprezentuje wszystkie nasze wartości: pokorę, szacunek, koleżeństwo, talent, pracę i poświęcenie.

– Drogi Paco, dziękujemy. Drogi Francisco Gento, dziękujemy. Honorowy prezesie Realu Madryt, dziękujemy za wszystko, co zrobiłeś dla naszego klubu. Nigdy o tobie nie zapomnimy i zawsze będziemy o tobie pamiętać.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!