Menu
/ realmadrid.com

Laso: Musimy podchodzić z szacunkiem do Baskonii

Foto: Laso: Musimy podchodzić z szacunkiem do Baskonii
Fot. twitter.com

Na konferencji prasowej przed spotkaniem z Baskonią Pablo Laso powiedział, że jest zadowolony z sytuacji kadrowej. Do tego pozytywnie wypowiadał się o rywalach.

Pablo Laso:
– Od czasu meczu z CSKA Moskwa nie graliśmy w Eurolidze, więc drużyna ma chęci, by wrócić. To były dziwne tygodnie dla wszystkich zespołów, ale nie możemy doczekać się gry przed własną publicznością.

– Drużyna ma się dobrze, nie mam większych problemów. Odzyskujemy zawodników i ostatnie treningi były bardzo dobre. Zawodnicy łapią formę, mamy niewiele kontuzji i gracze wracają po koronawirusie. Jeśli chodzi o pracę drużyny, jestem bardzo zadowolony i pozostaję optymistą.

– Nie patrzę na poprzednie spotkania, bo każdy mecz jest inny. Ciągle uważam, że Baskonia jest drużyną z wielką jakością indywidualną. Lubią grać jeden na jednego, co trudno jest zatrzymać i dysponują znakomitymi strzelcami. Enoch może rzucać za trzy punkty, wraca Peters, który był kontuzjowany, a do tego pozostaje gra jeden na jednego Baldwina IV, Fontecchio, Giedraitisa, Grangera… Mają wybuchową mieszankę w ofensywie i czasami wychodzą im znakomite mecze, takie jak ten z Barceloną. Ciągle szukają swojej drogi i musimy podchodzić do nich z szacunkiem.

– Mamy już styczeń i widać poprawę w ciągłości. Mieliśmy o wiele więcej solidnych minut i mniej wahań formy. W defensywie jesteśmy bardzo regularni, a w ofensywie dobrze rozgrywamy piłkę. Ogólnie drużyna prezentuje się bardzo solidnie w trakcie sezonu. Rozwijamy się jako zespół i chcemy utrzymać się na właściwej drodze po tej przymusowej przerwie, która dotknęła wszystkie kluby.

Neven Spahija (trener Baskonii):
– Jestem zadowolony z powrotu do pracy. Musimy skupiać się tylko na najbliższym meczu i grać tak, jak potrafimy najlepiej. Musimy walczyć, żeby móc wygrać. Jeśli znajdziemy to nastawienie i zagramy tak, jak chcemy, jestem pewien, że wyniki przyjdą. Zmierzymy się z moim zdaniem najlepszym zespołem w Europie. Żeby ich pokonać, będziemy musieli rozegrać jeden z najlepszych meczów w sezonie.

Thomas Heurtel:
– Czeka nas trudny mecz z Baskonią. Oni mają dużą jakość w ataku, dysponując wieloma broniami, przede wszystkim na obwodzie, gdzie mają graczy będących w stanie kreować grę i punktować. Myślę, że zmiana trenera była dla nich pozytywna. My chcemy kontynuować naszą dobrą passę i postaramy się podążać drogą z ostatnich spotkań, dalej prezentując dobrą koszykówkę.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!