20. kolejka: Atleti nie wykorzystuje potknięcia Barcelony

Zakończyła się niedzielna rywalizacja w ramach 20. kolejki Primera División, więc czas rzucić okiem na tabelę.

Niedzielne zmagania zamknęło spotkanie, które miało pełen potencjał, by być hitem tej kolejki, czyli pojedynek Villarrealu z Atlético. Od samego początku było widać, że tempo było wysokie, ale obaj bramkarze w pierwszej połowie raczej nie dojechali na Estadio de la Cerámica. Najpierw Rullí dał się złapać Correi zbyt daleko od bramki, a napastnik Atlético pokonał go z około 50 metrów, strzelając naprawdę pięknego gola. Niedługo później gospodarze otrzymali rzut karny. Strzał Moreno obronił Oblak, a dobitka Parejo, choć wpadła do siatki, została anulowana przez VAR, ponieważ piłka miała najpierw kontakt z ręką Hiszpana. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze, bo po chwili Słoweniec, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wypluł piłkę przed siebie, dopadł do niej Pau Torres i delikatnie wtoczył do siatki. Na przerwę schodziliśmy więc z remisem.

Druga połowa również była niezwykle intensywna, choć to Villarreal miał przewagę. Gospodarze oddawali sporo strzałów, a na prowadzenie wyszli po świetnej akcji rozegranej w środku pola, fantastycznym prostopadłym zagraniu Gerarda Moreno i wykończeniu Alberto Moreno, który niespodziewanie znalazł się na pozycji klasycznej dziewiątki. Choć jednak to gospodarze prowadzili grę, Correa cały czas był groźny. Świetnie odnalazł się w polu karnym, jego strzał wybronił Rullí, ale przy dobitce Kondogbii sprzed pola karnego był zasłonięty i fatalnie przepuścił piłkę zmierzającą do siatki. Atleti przeszło na grę trójką stoperów i wyglądało od tego momentu znacznie lepiej, ale nikomu nie udało się już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i spotkanie zakończyło się remisem 2:2.