Oceny zawodników po meczu z Valencią

Real Madryt wygrał u siebie z Valencią 4:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Zrobił wszystko, co mógł, by zachować w tym meczu czyste konto. Obronił nawet rzut karny Gonçalo Guedesa, ale przy dobitce nie miał żadnych szans. Poza tym dobrze radził sobie na linii, w świetnym stylu interweniował po groźnym uderzeniu Daniela Wassa. Był pewnym punktem zespołu i można tylko żałować, że przy tak dobrym meczu nie udało mu się poprawić swojego dorobku w walce o Trofeo Zamora.

17. Lucas Vázquez

Zagrał dobry mecz i już w pierwszej połowie powinien mieć na koncie asystę po bardzo dobrym dośrodkowaniu do Casemiro. Hiszpan zanotował dobry występ, nie szukał wrzutek za wszelką cenę, był zaangażowany w rozegranie. Wywołał sporo uśmiechu próbą uderzenia z dystansu, gdy przed nim był Luka Modrić, jednak ta sytuacja nie może w większy sposób wpłynąć na ocenę występu Lucasa.

3. Militão

Pierwsza dobra sytuacja w tym spotkaniu mogła i prawdopodobnie powinna skończyć się jego golem. Nie miał w obronie tyle pracy co w kilku wcześniejszych występach. Dość dyskretny mecz stopera, który zaliczył kolejne dobre spotkanie.

4. Alaba

Utrzymuje równą i wysoką dyspozycję. Już na początku meczu dobrze zablokował strzał gospodarzy, a później po prostu robił swoje.

23. Mendy

Przedziwne spotkanie Francuza, który zagrał jak nie on. Zazwyczaj świetnie spisuje się w obronie i słabiej w ataku, a wczoraj było całkowicie na odwrót. Zaliczył dobre dośrodkowanie do Viniego, po którym sędzia równie dobrze mógł (powinien?) odgwizdać rzut karny. Mendy miał też asystę przy golu na 4:1. W międzyczasie zdążył jednak w groteskowy sposób sprokurować rzut karny dla Valencii.

14. Casemiro

Dzięki temu, że w odbiorze robił swoje, stoperzy mogli nieco odetchnąć. Casemiro imponował też z przodu – nie notował strat, do tego wywalczył rzut karny po świetnej indywidualnej akcji, którą sam zaczął bardzo dobrym przechwytem na połowie rywala. Mógł też sam strzelić gola, ale po wrzutce Lucasa uderzył głową nad bramką.

10. Modrić

To między innymi dzięki jego postawie Real Madryt mógł zamykać Valencię na jej połowie w poszukiwaniu pierwszej bramki i sam Modrić mógł ją zdobyć. Piłka po jego strzale lewą nogą (znowu!) odbiła się jednak od poprzeczki. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy jest w takiej formie, jego gra cieszy oczy kibiców.

8. Kroos

Miał udział przy drugim i trzecim trafieniu Realu. W akcji na 3:0 świetnie odebrał piłkę i podał ją do przodu, gdzie napastnicy zrobili z tego świetny użytek. Mógł też sam mieć asystę, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Cillessen obronił uderzenie Militão.

11. Asensio

Nie bał się wziąć na siebie gry i starał się ciągnąć wózek. Nie uciekał od piłki, był zaangażowany też w defensywę, gdzie potrafił natychmiastowo naprawić swój błąd po zablokowanym strzale. Często szukał uderzeń, a jedno z nich zakończyło się golem Viníciusa na 3:0. Szkoda, że w swojej najlepszej sytuacji zablokował go José Gayá.

20. Vinícius

Miał sporo szczęścia przy golach, ale sam sobie na nie zapracował. Często szukał dryblingu i zaskakiwał obrońców Valencii, to właśnie on odnalazł Modricia przed uderzeniem Chorwata w poprzeczkę. Do tego dołożył oczywiście dwa trafienia. Nie był to mimo wszystko perfekcyjny mecz Brazylijczyka, który w końcówce spotkania przy próbie przerzutu na drugą stronę podał do rywala, a po chwili Wass mógł zaskoczyć Courtois. Mimo to był z pewnością jednym z najlepszych piłkarzy na boisku.

9. Benzema

Rozegrał dwa mecze – jeden do 43. minuty, gdy strzelił gola z rzutu karnego, a drugi już po tym trafieniu. W pierwszej fazie spotkania spisywał się słabo i często irytował swoją nieporadnością. Później praktycznie wszystko robił dobrze. Miał udział przy obu golach Viníciusa, dwa pozostałe sam strzelił. Jak widać, nieco ponad 45 minut dobrej gry wystarczają, by być jednym z najlepszych piłkarzy w tej lidze.

19. Ceballos

Po raz pierwszy od kwietnia 2019 roku wystąpił w La Lidze. Pokazał się z dobrej strony, dobrze rozrzucał piłki, to on zaczął akcję, które zakończyło się świetną okazją Asensio, miał też udział przy golu na 4:1. Na pewno dał trenerowi dobry argument, by stawiał na niego częściej. Po kontuzji nie było śladu i oby taki stan utrzymał się jak najdłużej.

25. Camavinga

Nieodpowiedzialny. Taki niestety był występ Francuza, który nie tylko w końcówce w dość głupi sposób mógł osłabić zespół przez ostre wejście, ale też przynajmniej dwukrotnie stracił piłkę w środku pola, co mogło doprowadzić do niebezpiecznych akcji Valencii. Taki mecz w jego wykonaniu może dziwić, zwłaszcza że kilka dni wcześniej w Alcoyano nawet na tle bardziej doświadczonych kolegów wyglądał jak weteran. Może takie są prawa młodości…