Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ The Athletic, Sky Sports

Bale rozważa zakończenie kariery

W Wielkiej Brytanii wróciły plotki o zakończeniu kariery przez Garetha Bale'a. Walijczyk ma patrzeć na przyszłość już tylko przez pryzmat reprezentacji.

Foto: Bale rozważa zakończenie kariery
Fot. Getty Images

Pierwsze plotki o zakończeniu kariery przez Bale'a pojawiły się przed letnim EURO i mówiły, że już po tym turnieju planuje skończyć z profesjonalnym graniem. Ostatecznie zaprzeczył temu jego agent, a piłkarz wrócił do Realu Madryt i jest w jego kadrze na ten sezon.

Jego umowa wygasa jednak po obecnych rozgrywkach i David Ornestein w swojej sesji pytań i odpowiedzi z czytelnikami The Athletic na pytanie o przyszłość Walijczyka wskazał na możliwość zakończenia przez niego kariery. Wszystko ma zależeć od tego, czy jego reprezentacja awansuje na mundial.

By znaleźć się w Katarze, Walia musi w marcu najpierw pokonać u siebie Austrię, a następnie na wyjeździe wygrać ze zwycięzcą z pary Szkocja-Ukraina. Te dwie wygrane zagwarantują Brytyjczykom udział w listopadowo-grudniowym turnieju.

Mamy więc dwa scenariusze. W przypadku braku awansu Bale ma rozważać po prostu zakończenie kariery i definitywne zawieszenie butów na kołku po zakończeniu sezonu Realu Madryt. Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, ale w jego głowie mają istnieć takie rozważania. W przypadku awansu, 32-latek poszuka dla siebie klubu przynajmniej na drugie półrocze 2022 roku, by odpowiednio przygotować się do turnieju.

Informacje dziennikarza The Athletic potwierdził Kaveh Solhekol ze Sky Sports. Ekspert transferowy tej telewizji przekazał, że on także ma sygnały, że jeśli Walia nie pojedzie na mundial, to istnieją duże szanse, że piłkarz zakończy karierę. Jeśli reprezentacja znajdzie się na turnieju, Bale poszuka sobie nowego klubu na krótki okres, a w grę wchodzi nawet występowanie w którejś z walijskich ekip z Championship, drugiego poziomu rozgrywkowego na Wyspach, na przykład Cardiff City z jego rodzinnego miasta.

Według tego źródła, 32-latek ma akceptować, że jego czas na topowym poziomie kończy się latem i w nowym sezonie do wysiłku zmotywuje go jedynie potencjalny występ na mundialu, a gra w klubie będzie jedynie przygotowaniem do mistrzostw świata.

Bale ostatni raz dla Realu Madryt wystąpił 28 sierpnia w spotkaniu z Betisem. Był to jego trzeci występ z rzędu w klubie w tym sezonie i jednocześnie ostatni, bo od tamtej pory zmaga się z różnego rodzaju urazami. Obecnie atakujący ma problemy z plecami.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!