Menu
/ cnn.com

Mbappé: Nie wybieram się do Realu Madryt w styczniu

Foto: Mbappé: Nie wybieram się do Realu Madryt w styczniu
Fot. Getty Images

Kylian Mbappé rozmawiał z CNN na temat swojej najbliższej przyszłości. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi Francuza.

– Nie, nie wybieram się do Realu Madryt w styczniu. Jestem teraz w PSG, jestem tu szczęśliwy i na 100% zamierzam zakończyć sezon tutaj. Chcę dać z siebie wszystko, by zdobyć Ligę Mistrzów, mistrzostwo i Puchar Francji dla fanów, myślę, że na to zasługuję. I ja też zasługuję na to, by wygrać coś wielkiego z PSG.

– Nie żałuję, że latem poprosiłem o odejście do Realu Madryt, ponieważ byłem szczery. Powiedziałem to, co czuję, to co leżało mi na sercu i nikt nie może powiedzieć o tym nic złego, bo to było osobiste odczucie. W każdym razie jestem szczęśliwy, że zostałem, że mogę grać z kolegami z drużyny i w moim mieście. Paryż to także moje miasto, a ja jestem Francuzem. Chcę wygrać wszystko w tym sezonie.

– To nie jest czas, by mówić o mojej przyszłości, bo jesteśmy przed najważniejszą częścią sezonu i zagramy z Realem Madryt, więc jedyne, o czym teraz myślę, to pokonanie Realu Madryt w lutym i marcu. Nie myślę o niczym innym, a my jesteśmy gotowi i ja jestem gotowy, żeby dać z siebie wszystko dla PSG.

– Cieszę się, że moi koledzy z drużyną chcą, żebym został. To oznacza, że wykonuję dobrą robotę i jestem w porządku gościem, więc mnie to cieszy. Oczywiście te odczucia są różne, bo Paryż to moje miasto, tu się urodziłem, tu dorastałem, a gra dla PSG to niesamowite uczucie, gdy blisko ciebie jest twoja rodzina i znajomi. To coś, o czym zawsze marzyłem, więc dam z siebie wszystko i zobaczę, co się wydarzy. Darzę tu wszystkich dużym szacunkiem, więc będę grał na 100% przez ponad sześć miesięcy, które mam.

– Musimy być gotowi na mecze z Realem. To już czas, gramy razem od sześciu miesięcy, nowi piłkarze się zaadaptowali i mieliśmy czas zobaczyć, co działa dobrze, a co nie. Oczywiście chcemy wykonać krok do przodu, bo graliśmy już w finale, w półfinałach, ale teraz chcemy wygrać. Mamy drużynę, by to zrobić, a to ważne dla wszystkich, dla fanów, dla miasta, dla każdego, kto kocha PSG. Musimy spróbować.

– Przede wszystkim trudno mi uwierzyć, że gram razem z Messim, ponieważ całe życie występował w Barcelonie. Oglądanie go każdego dnia i gram z nim to wielkie marzenie oraz zaszczyt. Uczę się od niego każdego dnia i to wielka przyjemność, że mogę powiedzieć moim znajomym, że z nim gram. Mam nadzieję, że wygramy razem wiele tytułów i zostaniemy uznani za najlepszy zespół na świecie. Z Leo Messim to łatwiejsze.

– Uczę się wiele od Messiego, to piłkarz inny od wszystkich, w grze na jeden, dwa kontakty, na małych przestrzeniach. To ty musisz się zaadaptować do gry z nim, to normalne. Ale zawsze powtarzałem, że chcę grać z najlepszymi, a Messi jest jednym z nich i z nim gra się łatwiej. Nie mam żadnego problemu w grze z wielkimi piłkarzami, bo tego zawsze chciałem.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!