Oceny zawodników po meczu z Cádizem

Real Madryt zremisował u siebie z Cádizem 0:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Piłkarze z Kadyksu nie oddali ani jednego celnego strzału na jego bramkę. Równie dobrze w jego miejscu mógł zagrać jakiś zawodnik z pola albo bramkarz drużyny młodzieżowej. Nie miał nic do roboty.

17. Lucas Vázquez

Na jego dośrodkowania z pierwszej połowy nie dało się patrzeć. Były albo za lekkie, albo za mocne, albo zbyt przypominały zabawy balonem. W przerwie trener prawdopodobnie przypomniał mu, że taka gra – zwłaszcza z taką skutecznością tego rodzaju podań – nie ma żadnego sensu. W drugiej połowie grał lepiej, przede wszystkim dlatego, że zrezygnował z dośrodkowań za wszelką cenę. Nadal było jednak kiepsko.

3. Militão

Kolejny solidny mecz Brazylijczyka, który nie zwykł przegrywać pojedynków, niezależnie od tego, przeciwko komu gra. Jeśli popełniał jakieś błędy, to wyłącznie pod bramką rywala, gdzie kilka razy mógł zachować się nieco lepiej. Mimo wszystko może być zadowolony z tego występu.

4. Alaba

Nie szukał pojedynków w obronie tak często jak jego partner, ale też nie powinien mieć sobie nic do zarzucenia. Robota dla niego też nie była trudna, ale zachował koncentrację na odpowiednim poziomie i dobrze się spisał.

23. Mendy

W takich spotkaniach Real potrzebuje, by boczny obrońca był skuteczniejszy w ataku. Mendy’emu brakowało zdecydowania w ataku. Oddał dwa strzały prawą nogą, ale nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką gości. W obronie nie miał nic do roboty.

14. Casemiro

Dobre zagrania przeplatał złymi. Potrafił świetnym podaniem obsłużyć Benzemę (dwukrotnie, raz Karim był na spalonym, a raz po przyjęciu piłki obrońca mu ją zabrał) i Hazarda. Potrafił też jednak groźną stratą dopuścić do strzału gości i przede wszystkim zaryzykował nawet wyrzuceniem z boiska, gdy rywal szedł z mimo wszystko nie aż tak groźną akcją. Miał szczęście, że arbiter był wyrozumiały.

15. Valverde

Wyróżnił się dwoma świetnymi zagraniami w tym spotkaniu. Pierwsze to znakomity strzał z pierwszej połowy, z którym Ledesma miał sporo kłopotów. W drugiej połowie Fede świetnie dograł do Viníciusa, ale ostatecznie Brazylijczyk nie zdołał pokonać bramkarza. Valverde sporo się nabiegał, starał się pomagać i w środku, i na skrzydle, ale ostatecznie nie zrobił różnicy.

8. Kroos

Toni spokojnie mógł skończyć ten mecz z kilkoma asystami. Łącznie zaliczył aż dziewięć kluczowych podań, co jest jego rekordem w tym sezonie. To właśnie on zagrał do Valverde, gdy ten zmusił Ledesmę do obrony, gola mógł też strzelić Hazard, ale głową uderzył zbyt lekko. Kroos też często starał się uderzać, ale na sześć prób tylko dwie były celne i z obiema poradził sobie bramkarz.

7. Hazard

Pierwsza połowa w jego wykonaniu była raczej do zapomnienia. Po przerwie chętniej ryzykował, szukał gry i wymieniał się pozycjami z pozostałymi ofensywnymi zawodnikami, świetnie współpracował z Benzemą. Zmarnował jednak dwie dobre sytuacje po podaniach Kroosa i Casemiro. Znów dał promyczek nadziei, że może robić różnicę. W drugiej połowie ją robił, ale efektów bramkowych niestety ponownie zabrakło.

20. Vinícius

Sporo wiatru, mało efektów. Brazylijczykowi jak zawsze nie można odmówić chęci, za to trzeba zauważyć, że brakowało mu skuteczności, zarówno przy strzałach, jak i dryblingu.

9. Benzema

Zabrakło mu instynktu killera. Przez całe spotkanie miał właściwie pół sytuacji, choć oddał aż pięć strzałów i zaliczył pięć podań kluczowych. Akurat wtedy, gdy teoretycznie miał łatwą drogę do zdobycia bramki, został lekko zahaczony przez rywala i nieczysto trafił w piłkę. Trudno jednak dopatrzyć się tam przewinienia. Karim powinien jednak o tym meczu jak najszybciej zapomnieć.