Oceny zawodników po meczu z Realem Sociedad

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Realem Sociedad 0:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Zero interwencji przy uderzeniach rywala miał w tym meczu bramkarz Królewskich, co bardzo dobrze świadczy przede wszystkim o postawie całej drużyny w defensywie. Dwukrotnie musiał za to wyjść na przedpole i bardzo dobrze sobie tam radził.

2. Carvajal

Zrobił to, co do niego należało, czyli zamknął przestrzeń wokół siebie dla rywala, który praktycznie w ogóle nie zagrażał. Rico i Oyarzabal rzadko wchodzili w jego strefę, a nawet gdy się to zdarzało, Dani radził sobie bez zarzutu. Nadal może być oczywiście dużo lepiej w ofensywie, jednak po krótkim odpoczynku Carvajal zaprezentował się z dobrej strony.

3. Militão

Szef. Nieoceniony w powietrzu, gdzie wygrywał większość pojedynków. Do tego dołożył bezbłędną postawę przez całe spotkanie. Zaliczył aż 19 udanych interwencji w obronie, co akurat dla defensorów Realu Madryt jest doskonałą liczbą. Wybijał, odbierał, blokował, a na dokładkę posłał ciasteczko lewą nogą, którego nie powstydziłby się Guti. Był wczoraj po prostu niesamowity.

4. Alaba

Nie był tak efektowny jak jego partner ze środka obrony, ale i tak zaliczył dobry występ. Rzadziej interweniował, częściej brał za to na siebie rozegranie piłki. Stworzył udany duet, choć tym razem to nie on był pierwszoplanową postacią.

23. Mendy

Januzaj mógł być wściekły po meczu naprzeciwko niego. Mendy nie miał dużo pracy w obronie, ale i tak wygrywał zdecydowaną większość pojedynków z rywalami. Ani razu nie dał się przedryblować, niezależnie od tego, kto tego próbował. Nic dziwnego, że znów takich prób było jak na lekarstwo.

14. Casemiro

Początek meczu w jego wykonaniu był elektryczny, a w kilku sytuacjach inni sędziowie mogliby go ukarać żółtą kartką, która wyeliminowałaby go z udziału w derbach Madrytu. Na szczęście w pewnym momencie Casemiro chyba sobie uświadomił, że powinien grać nieco ostrożniej i było już tylko lepiej. Pomagał obrońcom, przede wszystkim dobrze radził sobie w pojedynkach główkowych, czego efektem była między innymi asysta przy drugim golu. Nie zabrakło też standardowej straty w jego stylu, ale znów mu się upiekło.

10. Modrić

Doświadczenie, spokój i wyrachowanie. Modrić po raz kolejny pokazał, że mimo upływu lat potrafi grać w piłkę. Po zejściu Benzemy przejął opaskę kapitańską i nie zawiódł. Zagrał cały mecz i tym razem nie było widać większego zmęczenia.

8. Kroos

Utrzymuje wysoką formę i pokazuje, że trio CKM nadal może świetnie funkcjonować. Zagrał w swoim stylu, choć przytrafił mu się bardzo poważny błąd w końcówce pierwszej połowy przy próbie rozegrania rzutu wolnego. Warto jednak docenić jego udzial przy obu golach dla Królewskich. Najpierw to on podał do Viníciusa, a potem z rogu dograł do Casemiro.

21. Rodrygo

Wrócił do pierwszej jedenastki i mimo wszystko pokazał się z nie najgorszej strony. Miał kilka dobrych momentów, gdy szukał dryblingu, mógł też zdobyć bramkę na początku drugiej połowy, ale dobrze spisał się bramkarz gospodarzy. Pomagał też Carvajalowi w defensywie i wywalczył rzut rożny przed drugim golem.

20. Vinícius

Jak trwoga, to do Viníciusa. Stał się odniesieniem dla całej drużyny i wielkim postrachem przy każdym wyjściu Królewskich z własnej połowy, ale także w ataku pozycyjnym. Skończył mecz z jednym golem, przy którym świetnie rozegrał piłkę z Joviciem, ale spokojnie mógł mieć na koncie drugie trafienie. W końcówce dobrze przy jego strzale interweniował jednak Remiro.