Menu
/ realmadrid.com

Laso: Wygraliśmy na terenie, który zawsze jest trudny do zdobycia

Foto: Laso: Wygraliśmy na terenie, który zawsze jest trudny do zdobycia
Fot. Getty Images

Po zwycięstwie z Saragossą z dziennikarzami rozmawiali Pablo Laso i Thomas Heurtel. Obaj podkreślali, że to było trudne spotkanie.

Pablo Laso:
– Gratuluję drużynie zwycięstwa. Początek spotkania w naszym wykonaniu był bardzo dobry, ale rywale zaszkodzili nam w końcówce dzięki celnym rzutom z dystansu czy zbiórkom ofensywnym. To nam nie pozwoliło wypracować sobie większej prewagi. Później rywale mieli najlepszy moment w drugiej kwarcie. My popełnialiśmy błędy w defensywie, ale wykonany przez nas wysiłek znajduje odzwierciedlenie w końcowym wyniku. Wygraliśmy wyżej, niż wskazywałyby na to wydarzenia na parkiecie. Praca wykonana przez zespół była bardzo dobra. Kiedy poprawiliśmy pewne drobne rzeczy, które kosztowały nas punkty i straty, zaczęliśmy kontrolować mecz i wywozimy zwycięstwo z terenu, który zawsze jest trudny do zdobycia.

– Dzisiaj przyszedł czas, żeby kadra odpowiedziała. Rotowaliśmy wieloma zawodnikami i narzuciliśmy wysoki rytm od początku meczu. Rozkręcaliśmy się i nasza praca w drugiej połowie przyniosła owoce. Williams-Goss był znakomity. Drużyna potrafiła utrzymać się w grze w trudnych momentach i później każdy dołożył coś od siebie. Czuję się bardzo zadowolony z pracy wszystkich.

– Powrót Randolpha? Rozmawiamy o zawodniku, który praktycznie przez rok nie grał. Trenował z nami od kilku dni na dobrym poziomie, ale odczucia na treningu a odczucia w meczu to dwie różne sprawy i trzeba ostrożnie do tego podchodzić. Jestem zadowolony i szczęśliwy z jego powodu. Widać było, że Anthony też jest zadowolony. Widzieliśmy, jakie są jego dobre strony, a o tych złych lepiej zapomnieć. Jego powrót jest ważny dla niego i dla drużyny. Jestem zadowolony, że on już wrócił i jestem też zadowolony ze zwycięstwa.

– Alocén? Oceniam go bardzo dobrze. Dla tak młodego chłopaka przyjście do Realu Madryt i gra w roli rozgrywającego nie jest łatwa. Zaadaptował się bardzo dobrze i rozwija się każdego dnia, co jest dla niego bardzo ważne. To bardzo dojrzały koszykarz, który zdaje sobie sprawę, że należy wykorzystać każdą minutę. Niestety, teraz pozostaje poza grą. Mamy nadzieję, że szybko wróci. Jestem zadowolony, mając go w zespole. Carlos jest bardzo kochany w Realu Madryt

Thomas Heurtel:
– To był trudny mecz, ale w drugiej połowie graliśmy bardzo dobrze i z dużą intensywnością. Czujemy się dobrze. Fizycznie każdy wnosi swoje rzeczy, a to było bardzo ważne zwycięstwo. Musimy kontynuować tę drogę. Jesteśmy też bardzo zadowoleni z powrotu Randolpha. Ja również musiałem przejść przez taką sytuację. Z Saragossą zagrał bardzo dobrze i cieszymy się z jego powodu. Mamy bardzo szeroką kadrę i każdy gracz byłby gwiazdą w innej drużynie. Każdy może zdobywać punkty i to widać na parkiecie.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!